• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
29 Mayıs 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Dosso Dossi Fashion Show'un Kapadokya çıkartması

Dosso Dossi Fashion Show'un Kapadokya çıkartması
- ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Dosso Dossi Fashion Show'un 2021 sonbahar-kış sezonu dijital platform defilesi, Kapadokya'nın muhteşem doğasında gerçekleştirildi. Çekimlerde Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Deren Talu, Ecem Çırpan ve Pınar Tartan'ın da aralarında olduğu otuz manken görev aldı. Ben de bu özel defilenin çekimlerini Kapadokya'da bire bir izleyen isimler arasındaydım.

Peribacaları, yeraltı şehirleri ve eşsiz dokusuyla ülkemizin en önemli turizm merkezlerinin arasında yer alan Kapadokya, geçtiğimiz günlerde uluslararası bir moda etkinliğine ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin en büyük moda şovlarını gerçekleştiren Dosso Dossi Fashion Show, 2021 sonbahar-kış dijital platform defilesinin çekimlerini Kapadokya'dan tüm dünyaya tanıtmak üzere ciddi basın çalışmalarına imza atıyor.

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, "Salda Gölü ülkemizin gözbebeği. UNESCO Doğal Miras Alanı Listesi'ne aday gösterilmesi üzerine Salda üzerinde ayrı bir hassasiyet oluştu. Biz de bu uluslararası sürecin etkilenmemesi adına rotamızı Kapadokya'ya çevirdik" dedi. Ülkemizin tanıtımı için hiçbir destek almadan bu tarz moda ve coğrafi değerlerimizi bileştiren dev bir projeyi gerçekleştirmelerinden ötürü Hikmet Eraslan'ı ayakta alkışlıyorum.

MODA VE TURIZM ELÇİSİ DEV SHOW

"Güzel Atlar Diyarı" olarak da adlandırılan Kapadokya'da uzun yıllar konuşulacak bir şova imza attıklarını gözlerimle gördüm ve tabi ki çekimlerin montajda kreatif dokunuşlarla enfes bir noktaya taşınması da ayrı bir alkış istiyor. Hikmet Eraslan, "Kapadokya'yı modayla da gündeme getirmek istedik. Bu eşsiz doğada ünlü mankenlerimizle unutulmaz bir proje gerçekleştirdik. Çektiğimiz dijital defilenin görüntülerini uluslararası bir kampanya dâhilinde 50 ülke televizyonlarında yayınlayacağız" dedi.

Ünlü koreograf Yasin Soy yönetiminde aralarında Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Deren Talu, Ecem Çırpan ve Pınar Tartan'ın da yer aldığı 30 manken, Kapadokya'nın doğal güzellikleri arasında 21 Mayıs'ta yapıldı. Türk tekstil sektörünün her alanını yakından takip eden bir moda yazarı olarak şunu belirtmem gerekir ki, böylesi zorlu pandemi döneminde sadece bu şov ve organizasyonda yüzlerce insana iş imkanı tanınması beni ayrıca mutlu etti.

Defilenin stil danışmanlıgını Tarık Gül, saç tasarım ekibinin başında duayen Sabit Akkaya, makyaj ekibinin kreatif çalışmalarına da Erkan Uluç liderlik etti.

Başta Hikmet Eraslan olmak üzere Ahmet Eraslan, Barış Eraslan, Bülent Eraslan, Dilek Eraslan ve Gülnur Eraslan'ı bire bir tanıyan biri olarak hepsini tekrar gönülden tebrik ederim. Çok yakında Antalya'da gerçekleşecek Dosso Dossi Fashion Show'da onlarca başarılı marka; erkek, kadın, çocuk ve ayakkabı koleksiyonunu, dijital olarak uluslararası binlerce satın almacılara sunacaklar. İhracatımıza yani ekonomimize büyük katkı sağlayan bu operasyonda da tüm markalara şimdiden başarılı bir sezon diliyorum.

<p>Küresel salgın öncesi son gittiği şehrin Azerbaycan'ın başkenti Bakü olduğunu söyleyen

Bakü'deki maçın galibi kim?

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu

Ölen çocukların fotoğrafları Gazze'deki bir binanın enkazı üzerinde sergilendi

Kral Kızı Hamamı ziyarete açılıyor