• $8,3449
  • €10,0366
  • 478.46
  • 1420
24 Mart 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Damat olmak için hazır mısınız?

Damat olmak için hazır mısınız"

AYSUN YILDIZ GÜNGÖR

aysun.yildiz@aksam.com.tr

Baharın gelmesiyle düğün sezonu da açıldı. Tabii düğün hazırlıkları konusunda kılavuzluk eden haberlerin sayısı da arttı. Özellikle de gelin adaylarının işini oldukça kolaylaştırıyor bu öneriler. Peki ya damat adayları… Biz de bu defa damat adaylarına kılavuzluk yapalım istedik. 

Şık bir damat canlı, sağlıklı saçları ve cildi olan, şişman, göbek ve basenleri olmayan, fit, el ve ayakları sağlıklı olan bir erkektir. Baştan ayağa güzel olan bir erkek aslında bakımlı bir damat adayıdır. Erkeklerin belki de en dikkat etmeleri gereken şey, saçlarının sağlıklı olması. Erkek tipi saç dökülmesi olanlarda, tıbbi tedaviye ek olarak PRP ve vitamin mezoterapileri saçların dökülmesini önleyecektir.  

YAŞLANMAYI ÖNLEYİN

Erkeklerin düzenli cilt bakımı yaptırmasını öneriyorum. Düzenli yapılan cilt bakımı cildin yaşlanmasını önler. Cilt daha sağlıklı ve ışıltılı olmakta. Düzenli aralıklarla yapılan Radyofrekans uygulamaları sarkmaları tedavi edebilmekte ve yenilerinin oluşumunu engellemektedir. Özellikle 30’lu yaşlarda yaz sonu ve kış sonu yüze yapılan vitamin enjeksiyonları cildin yenilenmesinde önerilmekte. Çevresel faktörlerin en çok etkilendiği yüz derisinde oluşan hasarları onarmak ve yeni hasarların oluşumunu önlemek için uygun bir temizleyici ve nemlendirici kullanılmalıdır. Cildin yağı ve neminin farklı olduğu bilinmelidir. Yağlı ciltlerin de nem ihtiyacı vardır. Erkeklerde özellikle kaş arası çatmaları ve gözlerini kısmalarına bağlı oluşan kırışıklıklarda kararında yapılan botoks ve dolgu enjeksiyonlarının doğal görünümü bozmadan daha genç bir yüze neden olabileceği akılda tutulmalı. Bu işlemlerin düğünden en az bir ay önce yapılması gerekir. Sıcak günlerde terleme büyük problem. Kokuyla birlikte kıyafetlerde sararma olabilmekte. Koltukaltına yapılan botoks enjeksiyonlarıyla terleme tam olarak kesilmemekte sadece normal düzeye getirilmekte. Gövde ön yüzü ve sırtta oluşan kıllanma lazer epilasyonla yok ediliyor. Kolların kıllanması da düşünülürse daha doğal bir görünüm uygun doz ayarlanmasıyla  sağlanabilir. Şakaklar ve kulak içinde ve ensede görülen kılların çözümü kalıcı lazer epilasyonudur.  

GÖBEK ERİMELİ

Erkeklerin en çok kilo aldığı bölge göbekleridir. Göbeğin eritilmesi giyilen kıyafetin daha şık görünmesini sağlıyor. Bölgesel zayıflama düşünülen erkeklerde öncelikle metabolizma hızı tespit edilmeli metabolizması yavaş olan erkeklerin metabolizmasını hızlandıran özel programlara dâhil edilmelidir. 

ÖZEL GÜNLERİNİZ İÇİN D’S DAMAT CEREMONY SERİSİ

D’S Damat Ceremony serisi 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonu, siyah ve lacivert hâkimiyetinin yanı sıra bordoya ve beyaza yer açıyor. Sezonun renk kodlarıyla uyumlu koleksiyonda jakarlı kumaşlar duruşunuzu orijinallikle birleştirecek. Farklı yaka, düğme ve doku seçenekleriyle zenginleşen gömlek koleksiyonu smokininizin detaylarıyla uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Smokinin zarafetini ön plana çıkaran yelekler bu sezon kombinlerinizin vazgeçilmezi olurken, şıklığı öne çıkaran en önemli detaylardan biri de kol düğmeleri olacak. Gece boyu en göze çarpan aksesuar olmaya aday, ister gümüş ister daha sembolik ve tarzınızı yansıtan kol düğmeleri karakterinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak. Farklı dokulardaki papyon seçenekleri yerine tercih edebileceğiniz fular veya zincir detaylarıyla da farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Kusursuz kalıplarıyla D’S Damat smokinler ve aksesuarlar her daim özel gecelerinizin kurtarıcısı oluyor. 

ELLERE PEELİNG

Sosyal iletişimin en önemli parçalarından biri olan ellerin de görünümü çok önemlidir. Tırnaklarda görülen kalınlaşma ve renk değişiklikleri vitamin eksikliği ve mantar enfeksiyonları açısından değerlendirilmeli ve gerekirse uygun tedavi başlanmalıdır. Ellere peeling ve nemlendiricilerin düzenli uygulanması gerekmektedir. El üstünde görülen lekeler dondurma ve lazer işlemleri ile tamamen yok edilebilmektedir.

TIRNAKLAR TEDAVİ EDİLMELİ

Bacaklarda görülen varislerin tedavisi de mümkündür. Özellikle ayakta çalışan erkeklerde gelişen varis tedavisine başlanmadan özel incelemelerle damar yetmezlik seviyeleri tespit edilmelidir. Sonrasında varislere lazer ve köpük tedaviler uygulanabilinir. Son yıllarda parmak arası terlikler, erkekler arasında sık tercih edilmekte. Bu da erkeklerin ayaklarına daha dikkat etmesine neden olmakta. Ayak tırnaklarının, parmak arası ve tabanlarının enfeksiyonları tedavi edilmeli. Ayak tırnak batmaları sürekli ayakkabı giyen erkeklerde olabilmektedir. Tırnak çekimi yerine artık tırnak telleriyle batık tırnaklar tedavi ediliyor. 

<p>MANCHESTER CİTY,  PARİS SAİNT-GERMAİN'İ ELEDİ; İSTANBUL BİLETİNİ KAPTI<br></p><p>UEFA Şamp

Haftanın Futbol Başlıkları... Şampiyonlar Ligi tehlikesi sürüyor mu?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı