• $ 6,1366
  • € 6,6603
  • 333.329
  • 114693
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Çocuklar filmlerinin hikayesini yazıyor

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine ve hatta gelecek mesleklerine bir katkı sağlamak hedefiyle yola çıkan TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali bu sene tüm Türkiye’ye yeni bir çağrı yapıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve CGV Mars Cinema Group destekleriyle TÜRSAK Vakfı tarafından 10-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasına başvurular başladı.

BİNLERCE ÇOCUK SİNEMAYLA BULUŞACAK

“Filmimin Hikâyesi” Türkiye’deki tüm illerde yaşayan 8-12 yaş arası ilkokul ve ortaokul çocuklarının katılımına açık bir hikâye yarışması. Bu seneki konusu “Oyuncak” olarak belirlenen ve çocukların kendi hayallerindeki filmin hikayesini yazdıkları bu yarışmada Ön Jüri “Filmimin Hikâyesi” kitabında yer almak üzere her bir ilden 1 hikâye seçecek. Daha sonra bu 81 hikâye profesyonel sinemacılar ve yazarlardan oluşacak Ana Jüri’ye gidecek ve Ana Jüri “Filmimin Hikâyesi” Kısa Film Yapım Atölyesi’nde filme çekilecek hikâyeyi belirleyecek. Basılan kitaplar, festivale katılan çocuklara ve ilgili illerdeki okulların kütüphanelerine dağıtılacak.

Yarışmayı kazanan çocuklar, ödüllerini 16. Çocuk Filmleri Festivali’nin Ödül Töreni’nde teslim alacaklar. Ayrıca ödül töreninde “Filmimin Hikâyesi” Kısa Film Yapım Atölyesi’nde çekilen kısa filmin gösterimi de gerçekleştirilecek. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali her sene olduğu gibi 16. senesinde de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü işbirliği ile film gösterimleri ve atölyeler vasıtasıyla ülkemizin farklı bölgelerinde yaşayan binlerce çocuğu sinema sanatıyla buluşturacak

 


Herkes bu görüntüyü konuşuyor!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Otomobil fiyatına satıldı!

LGS Şubat ayı örnek soruları yayında! İşte LGS 2020 sözel ve sayısal örnek soruları