• $13,5375
  • €15,3147
  • 769.811
  • 1905.26
17 Nisan 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Çiğdem Akın'dan bilinmezlere ışık tutan koleksiyon: “ Nobody Knows”

Çiğdem Akın'dan bilinmezlere ışık tutan koleksiyon: “ Nobody Knows”
- ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Fashion Week Istanbul kapsamında iddialı bir koleksiyonla modaseverlerin karşısına çıkacak olan ünlü moda tasarımcısı Çiğdem Akın, Sonbahar/Kış 21-22 koleksiyonu için çok özel bir Fashion filme imza attı. Moda filmi, Hidiv Kasrı'nın büyüleyici atmosferinde tarih ve modanın flörtü ile dikkat çekici bir hâl aldı. Bu özel çalışma ile ilgili detaylar haberimizde...

Usta moda tasarımcısı Çiğdem Akın, Fashion Week Istanbul kapsamında sunacağı Sonbahar/Kış 21-22 koleksiyonunu çok özel bir Fashion film ile moda severlerin beğenisine sunuyor. Moda filmi, Hidiv Kasrı'nın büyüleyici atmosferinde tarih ve modanın flörtü ile dikkat çekici bir hâl aldı. 14 Nisan Çarşamba saat 13:00'da gerçekleşecek sunumda Akın " Nobody Knows" isimli koleksiyon içeriğinde, bilinmezler dolu bu dönemde farklı ruh halleri yaşayan, feminen ve baskın karakterli güçlü kadın silüetleri ile göz kamaştırıyor.

İLHAM KAYNAĞI

"Nobody knows" "İnsanız biz, varlık ve yokluk sınırında, hiçlikle çokluğun ortasında bir Adem oğlu, Havva kızı. Herkesin her şeyi çokça söylediği, lakin hiç bir şeyi bilmediği bir dünyaya uyandık. Yürüdüğümüz yollar, kurduğumuz hayaller ve hepsinden önemlisi, dönüp sorduğunda içine verdiğin cevap doğru gelecek mi? Kimse bilmiyor. Ya da bir akşamüstü köşe başında, kulak misafiri olduğun öylesine bir cümleden mi anlayacaksın hayatı? Başka türlü yaşamak mümkün müdür sahi?"

Çiğdem Akın, 2021-22 sonbahar-kış koleksiyonuyla, global düzeyde içinden geçtiğimiz belirsizlik ortamına karşı yeni bir argüman geliştiriyor. Başka türlü yaşamanın mümkün olduğu bir geleceğe inanan tasarımcı, adına tecrübe dediğimiz tüm öğretilerin bizleri aslında nasıl da tutsak ettiği gerçeğine ışık tutuyor.

Çiğdem Akın, kendi kurallarının esiri olmuş bireylerin kapsayılıcılıktan uzak söylemlerinin bizi bu geleceği yaşamaktan alıkoyduğuna inanıyor. Bizi biz yapan her zevkin, her duygu ve isteğin lüks sayıldığı ve aslında kimsenin hiç bir şey bilmediği bu gerçekliğe inat Çiğdem Akın, alabildiğine göz dolduran ve ihtişamlı bir koleksiyonla moda takipçilerinin karşısına çıkıyor.

KOLEKSİYONDA ÖNE ÇIKAN DETAYLAR

Brokar dokumalı lüks kumaşların hakimiyetindeki koleksiyonda, ipek şifon, yün, kaşmir ve kadife kumaşlar kendine yer buluyor.

Vişne rengi, mor ve derin siyahın yer aldığı koleksiyonun tema rengi ise koyu gökyüzü mavisi. Renk bazında soğuk, enerji bazında ise sıcak olarak tanımlanan mavi bir bakıma tezatlıkların uyumunu simgeliyor. Akın bu koleksiyonunda ilk defa üç farklı ayakkabı tasarımına imza attı. Farklı desen, renk varyasyonları ile aksesuar tasarımında da ne kadar başarılı olduğunu ortaya koymakta.

Nasıl ki Dante, cehennemin en derin yerini alevler içinde mavi bir buz tabakası olarak tanımlıyorsa, Çiğdem Akın da hayatın ve ölümün tüm bu zıtlıklarından ilham alıyor.

Çiğdem Akın yeni koleksiyonuyla, hayatının hangi aşamasında, ne tip insanlarla ve nasıl bir ortamda olursa olsun kendisi olarak kalabilme cesaretini gösteren kadınları kutsuyor. Çiğdem Akın'ın, 25 looktan oluşan"NOBODY KNOWS" koleksiyonunun tanıtımı için, karşıtlıklık, düalite ve başka türlü yaşamanın mümkün olduğu gelecek hayalinden beslenerek bir moda filmi çekilmiştir.

DEV PRODÜKSİYON VE BÜYÜLÜYECİ MEKÂN

Kreatif direktörlüğünü Onur Hazar'ın yaptığı projenin iletişim direktörü Ümit Temurçin. AEEDA'M prodüksiyonuyla gerçekleştirilen filmin yapımcılığını ise Zara Yeganova üstlendi. Üç hafta süren yoğun bir hazırlık döneminin ardından çekimleri tamamlanan moda filminin yönetmenliğini Arif Akdenizli, görüntü yönetmenliğini ise Ziya Kino yaptı. Filmin senaryosu da yine Arif Akdenizli tarafından kaleme alındı. Toplam 12 modelin oyunculuk yaptığı proje, tarihi Hidiv Kasrı'nın büyüleyici atmosferinde hayata geçirildi. Her oyuncu için dörtten fazla görünüş hazırlayan artistik ekiplerin başında ise makyajda Erdem Şahanlı ve saçta Nevruz Tatlı yer aldı. Projenin makyaj sponsoru NARS, saç sponsoru ise MEHMET TATLI. Filmin özgün müzikleri Serhat Erdem tarafından hazırlandı.

Aksesuar tasarımlarının Beril Kın tarafından yapıldığı koleksiyonun fotoğrafları ise Nazlı Erdemirel'e emanet edildi. Çiğdem Akın "Nobody Knows" moda filmi, "Fashion Week Istanbul" kapsamında moda takipçilerinin beğenisine sunulacak.

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru
Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi
Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

Tamamen Türk mühendislerinin ürünü... Atak helikopterine entegre edilecek
Tamamen Türk mühendislerinin ürünü... Atak helikopterine entegre edilecek

Tamamen Türk mühendislerinin ürünü... Atak helikopterine entegre edilecek

<p>Oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran 'The French Dispatch' nihayet beyaz perdede...  Türkiye'de 'Fran

'Gazeteciliğe aşk mektubu' The French Dispatch

Tokat'ta lise kütüphanesinde 2 el yazması Kur'an-ı Kerim bulundu

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR kuyruğu 19 kilometreyi buldu

UFO'lar savaş uçakları tarafından tespit edildi! İngiltere tüm dünyadan sakladı