• $ 6,451
  • € 7,1898
  • 338.061
  • 88125
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bu yaz Emir'le 'Ateşten Bir Rüzgar' esecek

'Ateşten Bir Rüzgar' adlı bir maksi single çıkartan Emir, bu çalışmasında Yıldız Tilbe, Gülşen, Alper Narman gibi müzik dünyasının önemli isimlerini buluşturdu... Emir bu yaz, dinleyenlerin kanını kaynatan şarkılarıyla albümünün adı gibi ateşten bir rüzgar estirecek.

Serhat Tekin
serhattekinc@gmail.com
Emir, 2009 yılında yayınladığı 'Ben Sen Olamam' adlı albümüyle müzik dünyasına girdi. Tarkan'ın desteğini arkasına alan şarkıcı, bu ilk albümünde Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Gülşen gibi önemli isimlerden de şarkı almıştı... Üç senelik bir ara veren Emir, şimdi yeni çalışması 'Ateşten Bir Rüzgar' ile karşımızda. Üç şarkının yer aldığı bu maksi single'da, yine önemli isimlerden besteler alan Emir, şu sıralar klibi yayınlanmaya başlayan 'Sudan Sebep' şarkısıyla beğeni topluyor.
n Üç sene aradan sonra neden bir albüm değil de maksi single yaptınız?
Aslında birçok şarkı vardı albüme almak istediğim ama sadece klip çekebileceğim şarkıları yayınladım. Çünkü geri kalan şarkılar klip çekmediğinizde harcanıyor. Gereken özen ve önem gösterilmiyor. Diğer güvendiğim şarkıları, daha sonra çıkartmayı düşünüyorum.
- Bu üç senelik arada birçok isim çıktı. Unutulma endişeniz oldu mu?
İyi olduğuna inandığım şeyleri yapmak istediğim için, zaman kavramım yok. Üç yıl da beş yıl da beklesem yapmak istediğim şeyi çalışarak yapacağımı biliyorum. Hiçbir güç beni istemediğim şarkılarla albüm çıkarmaya zorlayamaz. Öyle bir maddi-manevi açlığım yok.
- İlk albümünüzde sizi Tarkan desteklemişti; bu albümde neden yok?
Tarkan'la beraber aldığımız bir karar bu. İlk albümümde o kadar büyük bir işbirliği yaptık ki... Albümde, şarkıda video klipte isimlerimiz hep yan yana anıldı. Bu sefer tek başıma bir şeyler yapmak istedim. Tarkan da böyle uygun gördü. Aslında rüştümü ispatlamak için yaptım. Önümüzdeki günlerde onun şarkısıyla bir single yapmak istiyoruz.
TARKAN VAR AMA YOK
- Bu yeni albümde Tarkan besteci olarak bulunmasa da fikirleri var mı?
Fotoğraflarımdan klibime her şeyi ona gösteriyorum. Üzüleceğimi bilse bile fikrini söylüyor. O, her tür eleştirisini, 'Yine de sen bilirsin' diye bitiriyor;  'Sen bilirsin' dediği her şeyi anında uyguluyorum. 
- Yine Tarkan'la kıyaslanma endişesi yaşadınız mı?
Bende tedirginlik yok ama insanlar bu karşılaştırmadan nasıl sıkılmıyor, asıl onu anlamıyorum. 
- 'Sudan Sebep' şarkınızda iki önemli kadın şarkıcının imzası var...
Sözlerini Yıldız Tilbe yazdı, bestesini Gülşen yaptı. İkisi, ilk kez aynı şarkıda buluştu. Bunu önceden planlamıştım. Hepimiz için özel bir şarkıdır. Bu şarkıda ne eski sevgiliye sataşma var ne de ayrılık acısı çekiyorum. Pozitif ve mutluluk veren, dinledikçe sevilen bir şarkı.
- Şarkınızda olduğu gibi sudan sebepler gösterir misiniz?
åşık olunca gösteriyorum. Saçma sapan bahanelerle görmek istiyorsun o kişiyi. Komik olduğunu bildiğin şeyler yapıyorsun... Sudan sebep aslında olumsuz algılanır ama 'Beni mi görmek istiyorsun sudan bir sebeple?' diyince işin rengi değişiyor. 
- Albümdeki 'Veda Gecesi' şarkısının hikayesi nedir?
Besteyi Yıldız Tilbe'ye yollamıştım söz yazması için. Aradan 15 gün geçti; ses çıkmayınca, kalemi kağıdı elime alıp 'Eh, o zaman ben yazayım' dedim. Düşünürken uyuyakalmışım. Sabah, Yıldız Tilbe aradı, 'Yazdım. Kağıt kalemin var mı? dedi. Elimdeydi zaten; hemen yazdım... Yıldız Tilbe'nin şu ana kadar yazdığı en güzel şarkı. 
- 'Makine' tam bir yaz şarkısı olmuş. İsmi de ilginç.
Yunanistan'dan bir arkadaşım buldu o şarkıyı. Alper Narman da çok güzel sözler yazdı. Eurovision şarkısı gibi.
İLK ALBÜMDE PANİK VARDI
- İlk çıktığınızda imajınız, çektiğiniz klipler çok gösterişliydi. Şimdi daha sade ve doğalsınız; bu bilinçli bir karar mı?

O anki duruma, şartlara göre değerlendirmek gerek. İlk albümde panik vardı. Çok konuşuldu. Şimdi şarkıların ön planda olduğu, daha rahat ve telaşsız bir Emirim. 
- İlk albümden sonra başka neler değişti?
O albüm için son çektiğim 'Aşk Mı Savaş Mı' klibinde biraz fazla seksiymişim. 'Ne gerek varmış' diyorum şimdi. Aslında seksi olmak için didinen biri değilim. Her klipte başka bir şey yapmak istediğim için yaptım sanırım. 
- Piyasanın en tanınmış isimlerinden şarkı alıyorsunuz, sizin beste yapma denemeleriniz var mı?
Beste değil de yazdığım sözler var. Bunları Tarkan'la, Yıldız Tilbe ve Gülşen'le paylaşıyorum. Çok güzel buldukları bazı sözlerim var.  
- Tarkan, Gülşen, Yıldız Tilbe, Ozan Çolakoğlu, Alper Narman gibi isimlerle çalışıyorsunuz ama bir yandan da daha geride duruyorsunuz gibi; neden?
Aslında hırslı ve azimli bir çocuğum ama işimi yapayım, kimseyle yarışmayayım, kimseye bulaşmamayım istiyorum. Manasızca göz önünde olmayı istemiyorum. Bir anda başka bir ülkede, bambaşka bir iş yapmaya karar verebilirim; ya da bir üniversitede hocalık yapmaya başlayabilirim... Eskiden röportaj yapardım; gazeteciliğe dönebilirim. 
- Biraz çekingen misiniz?
Çekingenim. Geride duruyorum ama fark edildiğimi biliyorum. Bir konuda çırpınıyor görünmek bana göre bir durum değil. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama tuhaf bir kendine güvenim var bu konuda.


Cumhurbaşkanlığından 'koronavirüs' sitesi

Cumhurbaşkanlığından 'koronavirüs' sitesi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bal ile hazırlayabileceğiniz mucize karışım

39 polis merkezi girişine termal kamera kuruldu