• $7,9008
  • €9,4176
  • 460.609
  • 1333.33
25 Ocak 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Bu hafta ne yapsak?

Bu hafta ne yapsak"

ENDER EREN

endereren@gmail.com

MELİHAT GÜLSES İLE HOŞ SADA

TRT Müzik – Zorlu PSM iş birliği ile Türk Sanat Müziği veya Türk Halk Müziği’nin sevilen isimlerinin ağırlandığı Hoş Sada programı bu sezonda Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde devam ediyor. Serinin ilk konuğu 29 Ocak Çarşamba günü 21.00’da Türk müziğinin sevilen isimlerinden Melihat Gülses oluyor. ‘Gramofondan Mikrofona’ temasıyla gerçekleşecek program, 21.00’da başlayacak. 

GÖKSEL RÜZGÂRI ESECEK

Türk Pop Müziği’nin kendine özgü yorumuyla en önemli kadın yorumcu larından Göksel, Moda Kayıkhane Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor. Güçlü ve renkli sahnesi ile dikkat çeken performanslar sergileyen Göksel; geçmişten bugüne seslendireceği unutulmaz şarkılarıyla bugün 22.30’da eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak. 

BEST OF MAZHAR ALANSON

Türkiye’nin en önemli şarkı yazarlarından Mazhar Alanson, KerkiSolfej organizasyonuyla sevenleriyle buluşuyor. Alanson; Ah Bu Ben, Tam Ortasındayım, Yandım, Benim Hâlâ Umudum Var, Sarı Laleler, Hep Yaşın 19, Ah Bu Ben, Buselik Makamına, Bodrum, Psikopat, Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da, Güllerin İçinden, Ali Desidero, Ele Güne Karşı ve birçok en sevilen şarkısını yarın 21.00’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde 29 Ocak’ta ise Caddebostan Kültür      Merkezi’nde 20.30’da seslendirecek. 

ÇOCUKLAR TEPE NAUTİLUS’TA DÜNYAYI GEZECEK

Çocukların farklı ülkeleri keşfetmesini sağlayan ‘’Dünyayı Geziyorum’’ etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Tepe Nautilus, simülasyon uçağıyla minik ziyaretçilerini Afrika ile Japonya’ya götürecek. Çocuklar, Afrika ve Japonya’da yöresel dans ve müzikleri deneyimleyecek, kurulan atölye alanlarında ise bu ülkelerin geleneksel hediyelik eşyalarını yapmayı öğrenecekler. 23-28 Ocak tarihleri arasında Afrika, 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında ise Japonya etkinlikleri gerçekleşecek. 

SEZEN AKSU ŞARKILARIYLA İZMİR’İN KIZLARI 

Most Production’ın yapımcılığını üstlendiği, Sezen Aksu şarkılarıyla bezenen “İzmir’in Kızları” müzikli oyun, içinizi ısıtmaya ve sizi sıcacık bir Ege kasabasına götürmeye geliyor. Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç ve Seda Akman’ın yer aldığı müzikal, bugün ve yarın 20.30’da Uniq Hall’de sahnelenecek.

ATA DEMİRER GAZİNOSU

Ata Demirer, ‘tek kişilik’ gösterisi ve gazinosuyla BKM Tiyatro Sahnesi’nde. Türk Sanat Müziği’nden operaya, halk müziğinden popa ve arabeske kadar geniş bir repertuvara sahip olan Demirer’e sahnede Taşkın Sabah yönetiminde bir orkestra ve zaman zaman dansçılar eşlik edecek. Ata Demirer Gazinosu, 30 Ocak Perşembe günü 21.00’da gerçekleşecek. 

“FİLM GİBİ” 

Her ay sinemaya emek vermiş bir ismin konuk olacağı “Film Gibi” programında, hem Yeşilçam’dan hem de günümüz Türk sinemasından oyuncular, yönetmenler ve yapımcılarla sinema söyleşileri yapılacak. Etkinlikte, konukların hatıraları ve sinemaya dair hikâyeleri konuşulacak. Ocak ayında hayata geçirilen “Film Gibi” programında, film müzikleriyle gönlümüzde taht kuran Belkıs Özener, sevenleriyle buluşacak.  

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlik yarın 18.00’da başlayacak.

<p class='MsoNormal'>Fransa’da ortam çok gergin ve endişe duyuyoruz diyen Sirene,  sığınmacıla

“Fransa'da polis şiddeti olaylarını yayınlamak yasak olacak”

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diyarbakır'da 448 kilogram esrar ele geçirildi

İstanbul'da terör örgütü yönelik şafak operasyonu