• $7,4697
  • €9,0377
  • 441.871
  • 1556.77
09 Ocak 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Bu hafta ne yapsak? 9 Ocak 2021 ajandası

Bu hafta ne yapsak" 9 Ocak 2021 ajandası
- ENDER EREN / endereren@gmail.com

Bu hafta ne yapsak? 9 Ocak 2021 ajandası sizleri bekliyor. Bu kültür sanat etkinliklerini ajandanıza not edin.

EN SAĞLIKLI KASE!

Doğal gıda ve sağlıklı beslenmeyi yaşam felsefesi edinmiş inkase mutfağında daima özenle yetiştirilmiş en taze ürünler kullanılıyor. Sous-vide yöntemiyle pişirme esnasında lezzetinden, formundan, renginden ve en önemlisi besin değerinden hiçbir şey kaybetmemiş yiyecekler özenle kaselere dolduruluyor. Dilediğiniz kaseyi, kısıtlama döneminde paket servisle eve, işyerine sipariş verebilirsiniz. Kasede yenebilecek her şeyi en sağlıklı yöntemlerle pişirip, en doğal ve en lezzetli haliyle sunan inkase size iyi gelecek…

JOJO’DA MÜZİK DOLU HAFTA SONU

Sahip olduğu özellikleri ve sunduğu interaktif ayrıcalıklarla online konserleri “gerçek sahne performansı atmosferinde’’ yaşatabilen JoJo; yenilikçi bir platform olarak eğlence anlayışını yeniden tanımlıyor. Online konser ve etkinliklere, sunduğu özelliklerle daha önce deneyimlenmemiş bir boyut kazandıran JoJo yeni haftada bu akşam Hedonutopia ve yarın Emir Can İğrek’i 10 Ocak’ta ise 90’lar canlı parti ile Reyhan Karaca, Metin Özülkü, Sibel Alaş, Ömür Gedik, Ümit Sayın’ı Jolly Joker Vadistanbul sahnesinden ağırlıyor.

ONLİNE’DA KÜLTÜR SANAT RÜZGARI

İş Sanat’ın ocak ayındaki diğer etkinlikleri çevrim içi izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Şiir ve hikâye tutkunlarının yıllardır büyük bir ilgiyle takip ettiği dinleti serisinde 18 Ocak’ta Gülten Akın’ın şiirleri yer alacak. İş Sanat ve Milli Reasürans iş birliğinde düzenlenen ve şef Hakan Şensoy yönetimindeki Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın konseri 21 Ocak’ta sahnede olacak. Konserin solistliğini çellist Çağ Erçağ yapacak. Tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise saat 15.00’ten itibaren yayımlanacak.

2021’İN İLK FESTİVALİ MİLYONFEST ONLİNE

2021 yılının ilk müzik festivali “Milyonfest Online”, 14-18 Ocak tarihleri arasında online etkinlik ve gösteri platformu Sosyo’da gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca canlı yayınlanacak festivalde 15 sanatçı sahne alacak. Tek konser 10 lira, günlük 20 lira, kombine 50 liradan satışa çıkan biletler, App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Sosyo uygulamasından temin edilebilecek. Milyonfest Online’da sahne alacak sanatçılar ve festival programı şöyle: 14 Ocak Perşembe Sertab Erener – Ceza – Can Bonomo / 15 Ocak Cuma Athena – Adamlar – Sena Şener / 16 Ocak Cumartesi Mazhar Fuat Özkan – Manga – Pamela / 17 Ocak Pazar Duman – Cem Adrian – Ceyl’an Ertem / 18 Ocak Pazartesi Pentagram – Pinhani – Fatma Turgut.

BİR ŞİFA BAĞIMLISININ İTİRAFLARI GAIN’DE

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’, bir aktüel belgesel serisi. Kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çeviren ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor. Seride, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor. ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ ocakta Gain’de.

MİNİKLER 2020’DE PENA KİTAPLARIYLA MACERAYA ÇIKTI

Pena Yayınları, 2020 yılında küçük yaştaki okurların öncelikli tercihi oldu. Sobe! serisi, Pena Yayınları’nın en çok tercih edilen çocuk kitapları arasında ilk sırayı aldı. Yıl içinde T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 0-6 yaş grubu çocuklar için “uygun içerikli” olarak değerlendirilen kitaplar arasında tescillenen serideki Sobe! serisi geçen yılki başucu kitaplarından oldu. Ödüllü illüstratör Manuela Adreani’nin çizimleriyle yeniden hayat bulan klasik masallar, ebeveynlerin tercihleri arasında üst sıralarda yerini aldı.

<p>Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda büyük başarılar elde güvenlik güçleri, aynı kararlılığ

Terör örgütü PKK'ya sınırda nefes kesen operasyon! Finans kaynağına büyük darbe vuruldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muş'ta ''kar kaplanları'' yolları açmak için metrelerce karla mücadele ediyor

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!