• $12,8731
  • €14,5394
  • 736.489
  • 1808.79
15 Mayıs 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Bu hafta ne yapsak? 15 Mayıs 2021 ajandası

Bu hafta ne yapsak" 15 Mayıs 2021 ajandası
- ENDER EREN / endereren@gmail.com

Bu hafta ne yapsak? 15 Mayıs 2021 ajandası sizleri bekliyor. Bu kültür sanat etkinliklerini ajandanıza not edin.

BORUSAN SANAT'TA BU HAFTA

Borusan Sanat, bu hafta da dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserler ile dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlıyor. yarın saat 11.30'da borusansanat.tv'de yayınlanacak "Şiirin Müziği" başlıklı konserde, Avusturyalı ünlü şef Thomas Rösner yönetiminde BİFO, İngiliz keman virtüözü Daniel Hope ve Türkiye'nin önemli piyanistlerinden biri olan Gökhan Aybulus'a eşlik ediyor. Konser öncesi yayınında ise Nisan Ak keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv'de olacak.

NOVA NORDA PSM ONLINE'DA

PSM'nin rengarenk dünyasını sanatseverlerin evlerine taşıyan #PSMyleKal kapsamında PSM Online dijital platform konserleri devam ediyor. Türkçe alternatif müziğin sevilen isimleri arasında yerini alan Nova Norda, akustik performansıyla 17 Mayıs'ta saat 21:00'da PSM Online'da gerçekleştireceği ücretsiz konseri ile müzikseverlerin evine konuk olmaya hazırlanıyor. Ücretsiz konserlerle tam kapanma dönemini renklendirerek sanatseverlere evlerinin konforunda özgün içerikleri ücretsiz olarak erişime açan Zorlu PSM'nin #PSMyleKal konserleri PSM Online platformunda devam ediyor.

İŞ SANAT'TAN 19 MAYIS'A ÖZEL KONSER

Reggae müziğinin ülkemizdeki başarılı temsilcilerinden Sattas, İş Sanat sahnesinde Ceza ve Melek Mosso ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel bir konser verecek. Sattas, Ceza ve Melek Mosso'nun ilk kez aynı sahneyi paylaşacağı bu özel konserde sanatçılar sevilen şarkılarını seslendirecek. Tüm etkinlikler yıl boyunca İş Sanat'ın YouTube kanalında ücretsiz erişime açık olacak.

KARKAS ÇİFTLİĞİ İLE MASALAR LEZZET DOLU

24 senelik karkas et üretimi tecrübesine sahip ailenin yeni jenerasyon temsilcisi Mert Tutak'ın kurduğu Karkas Çiftliği, dana, kuzu etleri, dana ilikli kemik suyu, aromalı ilik suları, pişirmeye hazır gurme kebapları, peynir çeşitleri, tereyağı ile bayram sofralarına lezzet katıyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için en güzel ve iştah kabartan yemekleri www.karkasciftligi.com adresi üzerinden seçeceğiniz ürünlerle hazırlayabilirsiniz. Üstelik, Karkas Çiftliği sayesinde sevdikleriniz için seçeceğiniz ürünleri, onların adresine teslim edilecek şekilde sipariş edebilir, bayram hediyelerinizle bayram bereketini ve mutluluğunu paylaşarak arttırabilirsiniz.

BEATS BY GIRLZ TÜRKİYE'DE

Kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı yaratan New York merkezli müzik programı ve kolektifi Beats By Girlz'ün Türkiye ayağı Haziran'da başlıyor. Beats By Girlz Türkiye, 10 Haziran'da yapılacak ve yerli müzik sektöründen yaratıcı kadınların sohbetleri ve performanslarıyla katılacağı çevrimiçi buluşma ile 'merhaba' diyecek.

İKSV'DEN ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM

(İKSV) tarafından düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması ve Ulusal Belgesel Yarışması'nı 20-30 Mayıs tarihlerinde çevrimiçinde gerçekleştiriyor. Biletleri, yalnızca passo.com.tr/ tr üzerinden, 17 Mayıs Pazartesi 10.30'da İKSV Lale Kart üyelerine yönelik indirimli ön satışların ardından, 18 Mayıs Salı 10.30'da genel satışa açılıyor

'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım
'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım

"Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek"... Tarihi proje için geri sayım

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı
Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu
Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor