• $8,6231
  • €10,1238
  • 492.467
  • 1385.61
12 Haziran 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Bu hafta ne yapsak? 12 Haziran 2021 ajandası

Bu hafta ne yapsak" 12 Haziran 2021 ajandası
- ENDER EREN / endereren@gmail.com

Bu hafta ne yapsak? 12 Haziran 2021 ajandası sizleri bekliyor. Bu kültür sanat etkinliklerini ajandanıza not edin.

ÇIRAĞAN SARAYI BAHÇESİNDE PİKNİK KEYFİ

Çırağan Sarayı'nın yemyeşil bahçelerinde Boğaz'ın yanı başında 'Lüks Piknik Deneyimi' yaz boyunca şehrin en renkli, en keyifli, en ihtişamlı ve en lezzetli buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. Piknik menüsünde birbirinden enfes Saray lezzeti iştahları kabartıyor. Leziz peynir çeşitleri, Çırağan Sarayı fırınlarından çıkan taptaze ekmekler, et ve deniz mahsullü salatalar, sebze ve meze çeşitleri gibi sıcak ve soğuk atıştırmalıkların yanına, damakları şenlendirecek birbirinden özel tatlılar Boğaz'a karşı tadılmayı bekliyor.

BAŞARI, HAYALLERİNDEN VAZGEÇMEYENLERE GELİR

Portföyünde bulunan Muhteşem Yüzyıl, Binbir Gece gibi birçok yerli diziyi ve yarışma programı formatlarını çeşitli ülkelerindeki televizyon kanallarına ulaştırarak dünyada Türk dizi ihracatı furyasını başlatan İzzet Pinto'nun hayat hikâyesini anlattığı "Babam İçin" kitabı raflarda yerini aldı. Çocuk yaşta başlayan ve beş farklı ülkede devam eden Pinto'nun girişimcilik maceralarını soluksuz okurken bolca şaşırmaya hazır olun. Baba oğul ilişkisini, aile dayanışmasının değerini, her şeye rağmen yılmadan çalışmayı ve hayallerinden vazgeçmemeyi anlatan kitabında Pinto, mevcut düzenin dışında kendi yolunu seçen ve hayallerinden taviz vermeyenlerin sesi oluyor.

GAİN VE HAYTAP'IN SAHİPSİZ HAYVANLARA DESTEK KAMPANYASI

ZEYTİN VE ARKADAŞLARININ GÖZÜNDEN İSTANBUL

İstanbul'u, bir de sokak köpeklerinin gözlerinden tanımaya hazır mısınız? Uzun süredir beklenen, ödüllü belgesel filmi Stray, şimdi GAİN'de yayında. Üstelik bu büyüleyici hikaye güzel bir işbirliğini de beraberinde getiriyor. GAİN ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İstanbul sokaklarını filmin yıldızları tüylü dostlarımız için daha güzel bir yuvaya dönüştürmek amacıyla bir destek kampanyası başlatıyor.

"MÜZEDE YOGA" HER ÇARŞAMBA SSM BAHÇESİNDE

Sakıp Sabancı Müzesi'nin (SSM) her yıl Cihangir Yoga işbirliğiyle düzenlediği ve yoga severler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen Müzede Yoga etkinliği başladı. 20 bine yakın yoga severi ağırlayan etkinlik, bu yıl da Boğaz manzarasına karşı gerçekleştirilecek. Cihangir Yoga eğitmenleri eşliğinde her seviyeden katılımcıya açık ve ücretsiz olacak etkinlik, her çarşamba 07.00 - 08.00 saatleri arasında düzenlenecek. Sosyal mesafe kuralları gereği katılımcı sayısının 50 olarak belirlendiği Müzede Yoga derslerine etkinlikten bir gün önce SSM'nin web sitesi üzerinden kayıt olmak gerekecek.

İŞ SANAT'LA MÜZİĞİN TARİHİNDE YOLCULUK

İş Sanat yaz dönemi projelerinden "Şefin Tavsiyesi" sanatseverlerle buluşuyor. İnsanlığın çağlar boyu duygu, düşünce, özlem ve dileklerini dile getirdiği, dünyanın ortak dili olan müziği ve müziğin evrimini anlatan "Şefin Tavsiyesi" başlıklı video dizisi aralarında güzel sanatlar, felsefe, gastronominin de yer aldığı, müziğin gelişimine eşlik eden disiplinlerin müzikle olan ilişkisine odaklanacak. "Müzik nedir" sorusuyla başlayacak olan program, orkestra şefi, besteci Murat Cem Orhan ve tiyatro sanatçısı Alper Saldıran'ın birlikteliğiyle gerçekleştirilecek. İş Sanat'ın sosyal medya hesaplarından yayınlanacak 5'er dakikalık videolardan oluşan Şefin Tavsiyesi yaz boyunca izleyicisiyle buluşacak.

MÜZİĞİN GNÇ YILDIZLARI TURKCELL İLE PARLAYACAK

Turkcell, genç müzisyenlere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği GNÇ Star Müzik Yarışması ile keşfedilmeyi bekleyen müzik tutkunu gençleri sahneye davet ediyor. 15-25 yaş arası gençlerin bireysel ya da gruplarıyla katılabileceği yarışmanın başvuruları 7 Temmuz'a kadar devam edecek. Dereceye girenlere 100 bin TL ödülün dağıtılacağı yarışmanın finali 27 Temmuz'da yapılacak. Yarışma, GNÇ üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

<p>Teknoloji ve Sanayi Bakanı  Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, pandemi sürecinde gerçekleşecek festiv

TeknoFest 2021: Dünyada Eşi Benzeri Olmayan Organizasyon

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri