• $ 6,0685
  • € 6,5517
  • 310.74
  • 119574
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Atlayın karavana, gidiyoruz!

Yaz mevsimini geride bıraktığımız şu günlerde dinlendirici bir hafta sonu kaçamağına ne dersiniz? Tabularınızı yıktığınız, yeniliklere ve keşiflere açık olduğunuz bir karavan seyahati için nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? İşte sizler için derlediğimiz rotalar…

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Karavanla seyahat konusunda ülkemizde birçok ilgi çekici il olduğunu, bu illerin doğal ve tarihi güzelliklerinin bulunduğunu söylemek mümkün. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin gibi iller, sahip oldukları tarihi güzellikler nedeniyle ziyaret edilmeye değer iller arasında yer alıyor.

AKDENİZ

Tatil ve seyahat bir araya geldiğinizde akla direkt olarak Akdeniz Bölgesi geliyor. Gerek doğası, gerekse tarihi ve daha birçok güzellikleriyle seyahat severlere kucak açan Akdeniz Bölgesi, Mersin, Antalya, Burdur ve diğer illeriyle karavanla seyahat için muhteşem manzaralar sunuyor. 

GÜNEY EGE

Ülkemizin tartışmasız en güzel sahillere sahip olan Güney Ege, Aydın ve Muğla gibi iki önemli tatil kentini sınırları içerisinde barındırıyor. Bu bölgelerde bulunan vadiler, kumsallar ve denizler, hayatınızda hiç görmediğiniz manzaralarla karşılaşmanız için sizleri bekliyor. Özellikle Muğla’daki Akyaka Orman Kampı, karavanla seyahat edenler için harika bir seçenek.

KUZEY EGE

Çanakkale, İzmir ve Uşak gibi önemli şehirleri içerisinde bulunduran Kuzey Ege, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Çanakkale’de tarihimizi anarak, ardından İzmir’in antik kentlerini ve Uşak’ın tarihi birçok yapısını ziyaret ederek, son derece eşsiz manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan kamp alanlarında da istediğiniz gibi konaklayabilirsiniz. İzmir’deki Karagöl Kamp Alanı, doğal güzelliklerle çevrilmiş, çok sayıda balık türünü barındıran bir yerleşim yeridir.

ORTA ANADOLU

Orta Anadolu denildiği zaman elbette ki herkesin aklına Kapadokya geliyor. Zaten karavancıların uğrak noktalarından biri olan Kapadokya, doğanın en güzel manzaralarını sizlere sunarken, müzeleri, doğal güzellikleri ve göz kamaştıran gün doğumu ya da batımı manzaralarıyla, sizlere adeta büyüleyecek bir yapıya sahip.

DOĞU KARADENİZ

Hayatınızda hiçbir yerde görmediğiniz yeşil doğa manzaralarına, yaylalara ve tarihi güzelliklere, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde rahatlıkla tanık olacaksınız. Sahip olduğu tehlikeli ve yüksek geçitler, önce biraz korkutsa da, sonrasında ise karşınıza çıkan manzaradan çok büyük keyif almanıza neden olacak. Trabzon’dan Amasra’ya Kastamonu’dan Samsun’a bütün Karadeniz Bölgesi’nde gelişen ulaşım koşullarıyla birlikte bölgeler arası geçişler daha kolay hale geldi ve iller arasındaki mesafeler azaldı.

DÖRT BÖLGENİN KARAVAN ROTALARI

EGE VE AKDENİZ 

Bozcaada, Çanakkale Assos, Çanakkale Cunda Adası, Ayvalık Bodrum Koyu, Karaburun Delikli Koy, Alaçatı Bademli Koyu, Dikili Altınköy, Urla Akyaka, Muğla Ölüdeniz, Muğla Köyceğiz, Muğla Kabak Koyu, Fethiye Olympos, Antalya Kleopatra, Alanya Adrasan, Antalya

KARADENİZ 

Karagöl, Artvin Yedigöller, Bolu Küpkaya Kanyonu, Ordu Uzungöl, Trabzon Pokut Yaylası, Çamlıhemşin Yenice, Karabük Edilli, Düzce

İÇ ANADOLU 

Yozgat Çamlığı Milli Parkı Kapadokya, Nevşehir Gürleyik, Eskişehir Aladağlar Milli Parkı Eğriova Yaylası, Ankara Soğuksu Milli Parkı, Ankara


<p>Bir sürücünün cep telefonu kamerasına yansıyan olay Üsküdar´da geçtiğimiz günlerde meydana geldi.

Giysi Kumbarasını Akıl Almaz Yöntemle Boşalttı; O Anlar Kamerada

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Türkiye'de mutluluk düzeyi en yüksek olan iller açıklandı

Survivor Uğur Pektaş diskalifiye mi edildi? Survivor izleyicilerine büyük şok