• $8,1245
  • €9,7308
  • 454.916
  • 1378.37
30 Haziran 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Arter Galeri'de Miam konserleri başlıyor

Arter Galeri'de Miam konserleri başlıyor

Arter, İTÜ MİAM iş birliğiyle, temmuz ayında yeni bir konser serisine ev sahipliği yapıyor.

Program kapsamında, 3 Temmuz’da 19.30-20.00 saatleri arasında ‘Gelenekten Çağdaşa’ isimli konserde Yelda Özgen ve Neva Özgen’den oluşan ikili, geleneksel Türk müziği öğelerinin yer aldığı eserlerden oluşan bir seçki sunacak.

Konser, Kamran İnce’nin ‘Asumani’ adlı eserinin bu ikili için özel olarak yapılan düzenlemesiyle açılacak, sonrasında ikili  Tirkayi’nin ‘Nihavend Peşrev’ini yorumlayacak. Besteci Reuben de Lautour, ikilinin ‘Peşrev’ yorumuna bir yanıt olarak, ‘Peşrev’in icrasından elde edilen ses materyalinden faydalanarak elektroakustik bir performans sergileyecek.

10 Temmuz’da ise 19.30- 20.00 saatleri arasında ‘Vibrafon ve Canlı Kodlama için’ başlıklı konser gerçekleştirilecek. ICE üyeleri (mICE), Amy Salsgiver (vibrafon) ile 30 dakikalık canlı kodlama konseri ile buluşacak. Vibrafonla yaratılan melodik akımlar, SuperCollider programlama dilinde gerçekleşen bir makine dinlemesi algoritmasıyla gerçek zamanlı olarak analiz edilecek. Sonrasında bu veri, doğaçlamalar inşa etmek ve vibrafon ile dizüstü bilgisayar performansçıları arasında anlık olarak ortaya çıkan bir diyalog yaratmak üzere hammadde olarak kullanılacak.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler