• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
30 Haziran 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Ağımıza takılanlar

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

endereren@gmail.com

Tercüme yapan kulaklık

Yabancı dil, çoğu insanın sorun yaşadığı bir konu. Akıllı telefonlar, çeviri özellikleri ile bir nebze olsun sorun çözüyor ancak konu konuşma ve dinlemeye gelince, işler biraz daha zor bir hale gelebiliyor. Lingmo firması ise Translate One2One adını verdiği tercüme yapan kulaklık ise tam anlamıyla “kesin çözüm” üretmiş durumda. Olağan dışı bir tasarıma sahip olan Translate One2One model isimli kulaklık, yapay zekalı veritabanı sayesinde, 3-5 saniye gibi kısa süreler içinde, çok sayıda dil arasında tercüme yapabiliyor.

Çocuklar için akıllı saat geliyor!

Çocuklar için akıllı saat modelleri Snapdragon Wear 2500 ile geliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Snapdragon Wear 2100 platformu ile çocuklar için akıllı saat modellerine uygun işlemciler üreten Qualcomm, bu ürün gamını daha gelişmiş özellikler ile güncelleyecek olan Snapdragon Wear 2500 platformunu duyurdu.

Geleceğin “hipersonik” yolcu uçağı görücüye çıktı

Günümüzde birçok firma süpersonik yolcu uçaklarını yeniden hayatımıza dahil etmek için çalışmalar yapıyor. Boeing ise çıtayı daha da yükselterek hipersonik yolcu uçağı geliştiriyor. Dünyanın en büyük havacılık firmalarından Boeing, hipersonik uçuşu gerçeğe dönüştürmek istiyor. Bunun için ilk hipersonik yolcu uçağı konseptini görücüye çıkartan firma, geleceğe erken bir bakış attırıyor. Süpersonik yolcu uçakları ses hızının hemen üstünde uçabiliyor. Hipersonik uçaklar ise bunu tam beşe katlıyor. Yani Mach 5 (5,969 km/h) hıza çıkabilecek bu uçaklar, Dünya’yı gerçek anlamda ufaltacak gücü getirmeye hazırlanıyor. Ses hızının beş kat üstüne çıkmak adına oldukça aerodinamik bir konsept hazırlayan Boeing, havacılığın 20 ya da 30 yıllık geleceğini bu altyapıda görüyor. 

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü