• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
23 Haziran 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Ağımıza takılanlar

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

endereren@gmail.com

Ağrı kesici yerine sanal gerçeklik

Sanal ve artırılmış gerçeklik yüzlerce farklı alanda kullanılıyor. Sağlık alanında ise cerrahların ameliyat tecrübesi kazanmasını sağlamak için kullanılan sanal gerçeklik teknolojisi, bu kez ağrı kesiciye alternatif olarak karşımıza çıktı. Yeşilay’dan sigaraya karşı sanal gerçeklik çözümü! 

Bir hastanenin acil servisine gitmek, henüz muayene veya tedavi bile olmadan birçok insanda strese neden olabiliyor. Bu nedenle ilaç kullanmadan hastaların rahatlamasını sağlamak isteyen üç öğrenci, çözümü sanal gerçeklikte buldu.

Dağların fatihi: Peugeot e-bike

Dayanıklılık ve cross için tasarlanan bu yeni dağ bisikleti Cenevre’de Peugeot Rifter 4X4 Concept ile birlikte tanıtıldı. Ön ve arka süspansiyon sistemi kadar 27,5 inç çapındaki jantlar da konforu tesis ederken arazi kullanımını destekliyor. Elektromotor ve 500 Wh BOSCH bataryadan oluşan sistem 125 kilometreye kadar bir menzile imkan tanıyor. 

Küçük mutfaklar için kompakt bulaşık makinesi

Metrekareleri yıldan yıla gittikçe daralan apartman dairelerinde, az yer kaplaması için tasarlanan bulaşık makinesi Tetra, CES 2018’de tanıtıldı. Heatworks, CES 2018’de internet bağlantılı, tezgah üstünde kullanılabilen bulaşık makinesi Tetra’yı tanıttı. Tetra’nın tesisata ihtiyacı yok. Standart elektrik bağlantısı olan her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Küçük metrekareli stüdyo dairelerde yalnız yaşayan kişiler için ideal bir çözüm olabilecek mini bulaşık makinesi, tek seferde 10 tabak ya da 12 bardak yıkayabiliyor.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü