• $8,3258
  • €10,0359
  • 478.296
  • 1420
31 Mart 2018 Cumartesi 00:23 | Son Güncelleme:

Ağımıza takılanlar

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

endereren@gmail.com

Amazon, depo çalışanlarını yönlendiren bileklik geliştirdi

Amazon, depo çalışanlarının aradıkları ürünleri kolayca bulabilmeleri ve hızla çalışma alanlarına dönebilmelerini sağlayan bileklik patenti aldı. Amazon’un patent almak için 2016’da başvurduğu bileklik, depolardaki çalışanların ellerini takip ediyor ve yüz binlerce envanter arasında almaları gereken yeri bulabilmeleri için titreşimle uyarıda bulunuyor.

Beyin komutlarıyla yolculuk

Nissan, sürücünün yolculuk sırasındaki beyin aktivitelerini ölçerek, otomobillerin nasıl gideceklerini sürücülerden öğrendiği bir teknoloji geliştirdi. Japon çok uluslu otomobil üreticisi Nissan, yaptığı yeni araştırma “The Brain to Vehicle”ı (B2V) duyurdu. B2V teknolojisi, otomobillerin yolda nasıl gitmesi gerektiğini sürücülerden öğrendiği bir teknoloji. Nissan, bunu yapabilmek için sürücülerin beyin aktivitelerini gerçek zamanlı olarak takip ediyor ve sürücülerin araçlarıyla nasıl bir etkileşim halinde olduklarını yeniden tanımlıyor. 

3B yazıcıyla banklara dönüşen plastik atıklar

The New Raw, plastik atıkları 3B yazıcı kullanarak, şehrin farklı yerlerine yerleştirdiği banklara dönüştürdü. Atıklar, ilk olarak ufalanarak 3B yazıcının kullanabileceği boyuta getirildi.

Print Your City’nin ilk sokak mobilyası, “XXX” adı verilen bir bank oldu. 2 kişinin dengeli bir şekilde oturabileceği bank, birlik beraberliğin ve dayanışmanın da bir simgesi gibi. 53 kilo ağırlığındaki bank, Amsterdam’da yaşayan 2 kişinin 1 yılda ürettiği plastik atığa karşılık geliyor. 

<p class='MsoNormal'>Aslında tarih bir yandan çok keyifli bir yandan da çok  sıkıntılı bir alan... Ç

Matbaa Osmanlı'ya neden geç geldi?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı