• $8,3285
  • €10,0266
  • 478.288
  • 1420
24 Mart 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Ağımıza takılanlar

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

endereren@gmail.com

KONE ile konuşan asansörler

Yapay zekanın günümüzde geldiği nokta inanılmaz. İnsanlar her geçen gün bir başka şaşırtıcı teknoloji ile tanışıyor. KONE, asansör teknolojisinde büyük bir devrim gerçekleştirdi. KONE, IBM Watson IoT (Nesnelerin İnterneti) platformunu kullanan, yeni 7/24 Bağlı Hizmetler Programı’nı hayata geçirdi. Bu program şu anlama geliyor: Asansör ve yürüyen merdivenler artık birbirleriyle konuşabiliyor. 

Batmayan tekne geliştirildi! 

Safehaven Marine isimli deniz araçları üreticisi, “Thunder Child” isminde asla batmayacak bir tekne üretmiş. 17 metrelik tekne özellikle askeri sektör, emniyet güçleri, kıyı koruma ve özel harekat timleri için tasarlanmış. Her biri 1.000 beygirlik bir çift Caterpillar C12.9 tuboşarjlı ve süperşarjlı dizel motora sahip tekne, suyun üzerinde 54 knot (yaklaşık saatte 100 kilometre) hıza çıkabiliyor. Bu hızı da özel İtalyan yapımı Surface su jeti itiş sistemi ile sağlamakta.

Cosmo Bike ile daha güvenli 

Bisiklet kaskının arkasına tutturulan manyetik ışık, kaskın fren ve dönüş sinyali vermesini sağlıyor. Fransız girişim Cosmo Connected, bisiklet sürücülerinin yollarda daha görünür hale gelmesini sağlamak için manyetik akıllı ışık “Cosmo Bike”ı tasarladı. Kaskın arka kısmına yerleştirilen Cosmo Bike, fren ışığı ve dönüş sinyali görevi görüyor. Kullanıcılar, eğer kazaya karışırlarsa otomatik olarak acil müdahale birimlerini arayabilen servise de üye olabiliyor.

<h3>EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ</h3><h3><span>Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekl

Haftanın Ekonomi Başlıkları... Market Genelgesi neden yayınlandı?

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı