İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.729
  • 5.491
  • 194.43
  • 93043
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

x

endereren@gmail.com

Dünyanın en ilginç fikirlerini bulabileceğiniz ev dekorasyonuyla ilgili ipuçlarını, en son teknolojileri, ilginç tasarımları ve pratik uygulamaları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Güneş ışınlarını ölçen pilsiz sensör

L’Oreal, pilsiz çalışan ve tırnağa yapıştırılabilen ultraviyole ışın sensörü “UV Sense”i CES 2018’de tanıttı. L’Oreal, 2016 CES fuarında My UV Patch adında, ultraviyole ışınları ölçebilen ve vücuda geçici bir dövme gibi yapıştırılabilen bir yama tanıtmıştı. Marka, CES 2018’de ise UV Sense’i tanıttı. 2019 yılında piyasaya çıkacak olan UV Sense, dünyanın ilk pilsiz çalışabilen ultraviyole sensörü.

Tüm yüzeylerde mesaj yazın

Tap Systems, dokunduğu her yüzeyi sanal klavyeye çevirmek isteyenler için giyilebilir teknoloji Tap’i geliştirdi. Tek ele giyilen bu cihazın üstündeki 5 parmağa geçen yüzük şeklindeki parçalar sayesinde, parmak hareketleri, yazıya dönüşüyor ve böylece her yüzey klavye ve fareye dönüşüyor. Tap, ekranı görmede zorluk çektiğinizde, ekranın ulaşılmadığı ya da yazmak için çok küçük olduğu anlarda, dokunsal bir metotla cihazla iletişim kurmanızı sağlıyor.

Patlamayan bisiklet lastiği

Havasız, delinmez ve katlanabilen yapıdaki bisiklet lastiği Revolve Wheel ile bisiklet lastiği şişirmek geçmişte kalabilir.
Katlanan bisiklet ya da scooter haberlerine alışmışsınızdır. Fakat katlanabilen bisiklet lastiğini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Tasarımcı Andrea Mocellin, bisikletle seyahat etmeyi daha kolay bir deneyim haline getirmek için pantent almayı beklediği “Revolve Wheel”i tasarladı.

Polise haber veren takılar

invisaWear, telefonu çantadan çıkarmanın mümkün olmadığı acil durumlarda kadınların polise, aile ve arkadaşlarına haber vermesini kolaylaştırıyor.

Yalnızca bir butona basarak haber vermek istediğiniz, hayatınızda önemli yer tutan kişileri akıllı kolye ve bileklik sayesinde arayabiliyorsunuz. Şu an Indiegogo’da kitlesel fonlama kampanyasıyla desteklenen invisaWear, Temmuz 2018’de kampanya destekçilerine ulaştırılmaya başlanacak.


 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Muharrem İnce´nın seçim şarkısının Yunan halk türküsü olduğu ortaya çıktı

Muharrem İnce´nın seçim şarkısının Yunan halk türküsü olduğu ortaya çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar