• $7,4988
  • €9,0593
  • 442.887
  • 1537.02
20 Haziran 2020 Cumartesi 13:50 | Son Güncelleme:

2020'yi böyle kabul edelim, 2021 yılı özgürlük getirecek

2020'yi böyle kabul edelim, 2021 yılı özgürlük getirecek

Birçok felaket ve badireler atlattığımız 2020'nin ilk yarısı geride kaldı. Peki ikinci yarısında bizleri neler bekliyor? Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Astrolog Elvan Yarma, Türkiye'yi ve dünyayı nelerin beklediğine dair öngörülerini anlattı. Bakalım gökyüzü, yıldızlar bundan sonrasını nasıl etkileyecek?

Hem dünya tarihi için hem de kişisel etkileri açısından 2020 yılına tarih kitaplarının çok geniş bir yer vereceği belli. Bir daha bu kadar yoğun göksel fenomeni 2070 yılında görebileceğiz...

Astrolog Elvan, 2020’nin kalan 6 ayında bizleri nelerin beklediğni şu sözlerle anlattı...

“Hazirandaki Güneş ve Ay tutulmaların enerjisini hâlâ hissederken, bir bomba da temmuz başında patlayacak. 5 Temmuz’da Oğlak burcundaki Ay tutulmasıyla bir dönem kapanacak. Burçlar bazında baktığımızda Yay, İkizler, Başak ve Balık burçları için kadersel değişimler başlıyor. Yengeç ve Oğlak burçları ise hayatlarındaki köklü ve yeni adımlara dair son bir keskin viraja girecekler.”

MERKÜR RETROSU BİTECEK, RAHATLAYACAĞIZ

“Temmuz ve ağustosta nefes alabileceğimiz zamanlar olduğu için şanslıyız. Kişisel adımlarınız açısından iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. 13 Temmuz’da Merkür retrosu sona erecek ve zihinsel olarak rahat bir nefes alacağımız bir yaza adım atacağız. Tabi korona sürecinin ekonomik ve toplumsal etkilerini 21 Haziran Güneş tutulması ve 30 Haziran’daki Pluto-Jüpiter kavuşumuyla sert bir biçimde hissetmeye başlayacağız. 21 Haziran’daki Güneş tutulmasının en derinden etkileyeceği ülke ise Amerika. Dünya genelinde; eylül sonuna kadar birçok büyük şirketin iflasına şahit olabiliriz.”

9 EYLÜL VE 15 KASIM TARİHLERİNE DİKKAT

“Bu tarihlerde olası terör olayları, saldırılar, savaşlar, bombalı eylemlere şahit olacağız. Mars, Koç burcunda retro yapacak. Bu saldırılar özellikle bir kiliseye düzenlenebilir ya da bir mabede. Ay düğümleri İkizler ve Yay aksına geçtiğinde dini açıdan önemli olan yerlere saldırılarla karşılaşabiliriz. Ve bu etki 2022 yılına kadar zaman zaman kendini gösterecek. İlk göstereceği zaman dilimi ise 2020 sonbaharı. Ayrıca dini ibadet yerleri ve din adamlaryla ilgili konular gündemde olacak. Bir din adamının hayata vedası da gündem yaratabilir.”

“2019'da ocak ve şubatta ülke ve dünya gündeminde olan konularla ilgili sert gelişmeler yaşanabilir. O dönemde gündeme gelip de çözülmeyen konular sonbaharda çözüme kavuşacak. 2019 kışına baktığımızda, Amerika’nın gündemde olduğunu görüyoruz. DEAŞ meselesi dünyayı meşgul etmeye devam ediyor. Ayrıca petrol boru hattından çıkan patlamalar sonucu ölümler, kiliseleri hedef alan saldırılar, toplu mezarların bulunması, ülkeler arası çatışmalarda kadın ve çocukların öldürülmesi, askeri hedeflere saldırılar ve benim en çok dikkatimi çeken, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında Vietnam’ın başkenti Hanoi’de düzenlenen ikinci zirvede anlaşmanın sağlanamaması. Şimdi bu dönemlerde çözülemeyen tüm sorunlar eylül ayı itibarıyla patlak verecek ve çok daha sert yaptırımlara gidecek. Özellikle de Trump ve Kim Jong-un’un gündemde olacağı bir döneme gireceğiz.”

TRUMP ÇEKİLEBİLİR

“Tarihe baktığımızda, Mars’ın Koç burcunda retrosu 1941 Eylül’ünde gerçekleşiyor. İkinci Dünya Savaşı’nın en sert etkilerini tüm dünyanın hissettiği bir dönemi… O günlerde dünyada neler olmamış ki; 

• İlk kez bir ABD gemisi, bir Alman denizaltısının hücumuna uğradı.

• İran’da Şah Rıza Pehlevi tahtan indirildi. 

• Alman işgalindeki Sırbistan’da binlerce sivil öldürüldü. 

• Pearl Harbor Saldırısı da hemen Mars retrosunun ardından gerçekleşiyor. Tarih, tekerrürden ibarettir. Dilerim kolektife dair bir savaşı tetiklemez bu tutulmalar ama sonbaharda dünya üzerindeki büyük güçlerin ve liderlerin gündemde olacağını göreceğiz. Ve güç dengelerinin değişmeye başladığı 2020 yılı itibarıyla bambaşka bir sürece adım atacağız. Hazirandan sonra Yay ve İkizler aksından en çok etkilenen lider Donald Trump. Önümüzdeki 2 yıllık dönemde, yönetimden çok ani bir şekilde çekilebilir, halkın tepkileri büyür ve Amerika’da çok daha büyük bir kaosa sebebiyet verir. Artık Trump’ın tutulmalarla sınavı başlıyor diyebiliriz. Çin’e gelecek olursak, tutulmalardan sağ çıktı ve önümüzdeki süreçte oldukça güçlenecek. Dünya devleri dediğimiz noktada adından söz ettirecek. Dünya ticaretini tekrar eline alır ve diplomatik süreçlerde de ön planda olup, gücünü gösterecek ülkelerden.”

İKİNCİ DALGA EYLÜLDE

“Koronavirüse gelecek olursak; Eylül ortası itibarıyla ikinci dalga ihtimalinden bahsedebiliriz. Dikkatli olmakta ve önlemlerimizi almakta fayda var. Koronayla ilgili en sert tarihler; 28 Eylül ila 15 Ekim arası… Özellikle bu dönemlerde salgına dair gelişmeler yaşanabilir.

Rakamlarda tekrar artış olabilir ve sonucunda sonbaharda salgın sebebiyle tekrar evlere kapanabiliriz. Koronavirüse dair bilimsel gelişmeler ya da aşı çalışmalarının olumlu sonuçlarını almaya ise eylül ayında dünya çapında duyurulacak haberlerle alabiliriz. Ve tahminimce aralık sonundaki Jüpiter-Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla koronayla ilgili sonun başlangıcına adım atacağız. Tedavi şekli ve yöntemi kesinleşebilir. 2021 yılı daha keyifli ve özgür gelecek hepimize!”

GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYECEK

“Türkiye’ye gelirsek; haziran sonuna kadar dikkat etmemiz ve kurallara harfiyen uymamız gerekiyor. Çünkü Mars Balık seyrinde korona salgını rakamlarını ve yayılma hızını tekrar artırıyor. Korona inişli çıkışlı seyriyle yıl sonuna kadar etkin olacak ve aralık sonundaki Satürn-Jüpiter kavuşumuyla etkisini azaltacak. O sebeple 2020 yılını sağlığımızı güçlü tutarak, biraz daha izole yaşayarak geçireceğiz. Yarın yaşanacak Güneş tutulması Türkiye için de oldukça önemli. Bu tutulmayla Türkiye; sınırları ve sınır güvenliğiyle ilgili daha önce önüne gelen ve çözüme ulaşmamış konularla ilgili yeni adımlar atacak. Askeri meseleler önümüzdeki 6 aylık dönemde oldukça gündemde. Askeri harekatlar, sınırlarla ilgili uygulanacak yeni kararlarla eskiden kalma sorunlar tekrar gündeme gelebilir ve bunların çözümü için güçlü adımlar atılır. Ayrıca kadına şiddet ve aile içi şiddet konularına dair yasalarda yeni düzenlemelere şahit olacağız. Geçtiğimiz yıllarda kamuoyunda infial yaratan bir kadına şiddet davası da bu dönemde çözülebilir. Temmuz ortaları itibarıyla Türkiye ve ABD ilişkileri oldukça gündemde olacak. Ayrıca başka ülkelerle işbirlikleri, uluslar arası yeni anlaşmalar gündeme gelebilir. Ekonomik anlamda güzel haberleri ya da projeleri 20 Temmuz itibarıyla göreceğiz. Ulaşım ve haberleşme sistemiyle ilgili yeni projeler hayata geçirilecek. Sonbaharda Türkiye, bir sanatçısıyla uluslararası alanda gündeme gelebilir ve bir başarı kazanabilir.”

17 AĞUSTOS DİLEK VAKTİ

En şanslı burçlar: Başak, Boğa ve Aslan.

Sinirleri sınanacak burçlar: Koç, Yengeç, Oğlak, Terazi, Yay ve İkizler.

17 Ağustos’ta Merkür Güneş’le kavuşacak ve Mars’tan aldığı destekle planladığınız işleri hayata geçirme fırsatı verecek. Dilek ve dua kapılarının da açılacağı bir gün olacak. 2020’de en çok sorulan sorulardandı; ‘Düğün ve nişan gibi özel olayları hangi tarihlerde yapalım? Hangi tarihler şanslı’ diye… 20 Temmuz’da Yengeç burcundaki Yeni Ay’la ilişkilerde aile ve yuva kurmaya dair adımlar atılmaya başlanabilir. Yine ağustos da düğün ve nişan yapmak için güzel zamanlama. Halaylı düğünler olmasa da nikah yaparak ilişkinizi resmiyete taşıyabilirsiniz. Aşk ve ilişkilerde; 3 Ağustos - 8 Ağustos güzel ve şanslı tarihler. Eylül başına kadar bu güzel etkiyi kullanabilirsiniz. Çünkü sonbahar sert geçecek!

2020’NİN İKİNCİ YARISI BURÇLARI NELER BEKLİYOR?

Koç: Enerjisini doğru kullanan Koçlar yeni fırsatlar elde edebilir. Özellikle de yaz aylarında. Ama sonbaharda sinirleriniz hayli gergin olacak. Aileyle ilgili sorumluluklar, işte yaşayabileceğiniz bitişler sabrınızı zorlayacak. Temmuz sonunu başlangıçlar için değerlendirebilirsiniz.

Boğa: Temmuzda şanslı gelişmeler kapınızı çalabilir. Aşk ve ilişkiler konusunda ağustosta keyfiniz yerine gelecek. Arkanızdan çevrilen dolaplar konusunda dikkatli olun.

İkizler: 2022’ye kadar sürecek değişiminiz başladı. 30 Kasım’daki Ay tutulmasıyla hayatınızda bir dönemi kapatıp, bambaşka bir sürece başlayacaksınız. Evli İkizlerden bazıları boşanma kararı alabilir.

Yengeç: Hayatlarındaki dönüşümü tamamlamak için son bir viraj kaldı. Sabırlı olun. Temmuz ve ağustos ayları hem aşk hem de işte kazançlı olacasınız.

Aslan: Yıldızı parlayacak burçlardan. Mars 6 ay boyunca Koç burcunda hareketine devam ederken, Aslan’lara güç, destek ve mücadele şansı getirecek. Temmuz ayından itibaren yalnız Aslan burçlarının hayatına bir partner girebilir.

Başak: Şimdi çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını alma vakti. Temmuz, eylül ve kasım aylarında da kazançlı adımlar atabilirsiniz. Ev almak, ev değiştirmek gündeminizde olabilir.

Terazi: Ortaklarınızla ilgili sorunlara dikkat edin ve çözün! Evli Terazi’lerin evlilikleriyle ilgili hasır altı ettikleri konular gün yüzüne çıkacak ve bununla mücadele etmek durumunda kalacaklar.

Akrep: Temmuz ve ağustosta beklediğiniz bir para varsa bunun gelişiyle rahatlayabilirsiniz. Miras, davalar, ameliyatlar, hastanelerle ilgili konular gündeminizde olacağa benziyor.

Yay: 2022’ye kadar sorumluluk almanız gereken meseleler olacak. Bekar Yay burçları için bu bir ilişkinin sorumluluğunu almak ve evlilik olabilir. Evli Yay burçları ise evliliklerindeki krizlerle yüzleşecekler.

Oğlak: Oğlak burcunun son 10 günü doğanlar için oldukça sınayıcı, zaman zaman zorlayan ama fırsatları da beraberinde getiren bir yıl 2020. Bekar Oğlaklar için Güneş tutulması evlilik getirebilir.

Kova: Hayallerinize dair engellerle karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız. Gökyüzü size, toplum önünde olma, kendini gösterme konusunda şans ve fırsatlar getirecek.

Balık: Çevrenizin değiştiği ve sınandığı bir dönemden geçtiniz. Ama bu değişim size iyi geldi, böyle yola devam. Ağustos itibarıyla aşk hayatınız oldukça canlanacak, arkadaşlarınızdan destek alacaksınız.

YELİZ COŞKUN

yeliz.coskun@aksam.com.tr

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor