• $9,5795
  • €11,148
  • 556.165
  • 1492.93
26 Ocak 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

1 milyon izlenme tamamen organik

1 milyon izlenme tamamen organik
- ZEKİ GÜMÜŞ / zeki.gumus@aksam.com.tr

‘Ne Diyorsan' şarkısıyla kısa zamanda milyonları aşan bir izlenme oranı yakalayan Aybüke Albere ile başarısını konuştuk.

“Ne diyorsan”ın izlenme sayısı milyonları aştı. Bu başarıyı bekliyor muydun?

Kısa zamanda organik olarak 1 milyona ulaşan bir izlenme oranım oldu bu mutluluk verici tabii. Çok beğenildi tepkiler çok iyiydi. Çok geri dönüşler alıyorum. Çok özgür bir kişiliğim var ve bunu kıyafetlerime de yansıtıyorum. Fakat klipte bunu hiç düşünmedik, bunun göze batmadan olması ve insanların bundan hoşlanması bizim için çok önemli. Demek ki toplum da gerçek kaliteye bakıyor. Bu şekilde de başarılı olabileceğini de ispatlamış olduk. Müzikle ortaya çıktık, kaliteye önem verdik.

Hep işin mutfağındaydım

Peki müzik yolculuğuna nasıl başladın?

14 yaşımdan beri okul grubuyla birlikte başlayan bir müzik serüvenim var. 19 yaşında İzmir’den İstanbul’a müzik çalışmaları nedeniyle gidip gelmeye başladım. Vokalistlik yaptım ve işin mutfağında çalıştım. Sonra da Edis ile çalışmaya başladık  3 seneden beri de bu tekliyi çıkarmaya çalışıyorduk. 

Yaptığımız klip gönül işi

Bu şarkı senin ilk çıkış parçan değil mi?

Evet ilk parçam. Yaklaşık 3 yıldan beri üzerine yoğun çalışıyoruz. Aslında bu şarkı Edis’e gelmişti, sonrasında benim oldu. Bu parçaya klip çektik Edis ve bütün arkadaşlarım oynadı. Bu klip aslında bir gönül işi oldu. Çünkü klibi çeken de oynayanlar da hepsi arkadaşım. Samimi bir havayla yapıldı. Belki de bu samimiyet izleyiciye de yansımış olabilir.

Karakterim müziğe yansıyacak

Hedeflerin var mı?

Kendi içimdeki müziği ortaya çıkarmak istiyorum. Müzikte herkesin yaptığı şeyleri değil de kendi imzamı atıp kendi karakterimi yansıtacak eserlere imza atmak istiyorum. Bundan dolayı değişik ve farklı insanlara çalışabilirim. Bundan 
sonra söz ve müzik kendime ait olan eserlere de imza atmak istiyorum. 

Yurtdışına açılacak mısın?

Çok istiyorum. Bu tabi biraz da çalışmalarımla paralel olacak bir şey. Müzik evrensel bir şey tüm dünyaya açılma imkanımız var.  Bunun dışında müziğimle biraz da çevreme faydalı olmak istiyorum diye de yapıyorum. Kadınlar ve çocuklar önemsediğim kitleler, kadınlar ve çocuklar özelinde çalışmalar yapmak istiyorum.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı