HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Gelin ve damat düğünde cirit oynadı

Uşak'ta Anadolu Sultanları Bayan Atlı Cirit Spor Kulübü Başkanı Gülşah Dursun Türkmen (29), düğün gününde yöresel bindallısı ile ata binerek damat ve arkadaşlarıyla cirit oynadı.

Akse Çamlığı yakınındaki cirit sahasında bu sabah oynanan karşılaşmada, erkeklere karşı zorlu bir maça çıkan gelin ciritçi, karşı takımda yer alan damat ve arkadaşlarına zor anlar yaşattı.
        
Sahada yaklaşık 20 dakika kalan Gülşah Dursun Türkmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, dokuz yıldır cirit oynadığını, düğün gününde cirit oynama hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.
        
Türkmen, ata gelinlikle binmeyi planladığını ancak, gelinliğin zarar görmesinden çekindiği için kına gecesinde giydiği bindallı ile sahaya çıktığını ifade etti.
        
Türkmen, ciritin yaşam tarzı olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:
        
Türkiye'nin tek bayan cirit kulübünün başkanıyım. Damat da ciritçi. Zaten üç yıl önce bir cirit maçında tanıştık. Daha sonra arkadaş olduk ve evlenmeye karar verdik. Bugün düğünümüz var. Bu mutlu günümüzde düğün öncesi cirit oynamak istedim. O da beni kırmadı. Eşimle ata binip düğün öncesi stres attık. Buradan kuaföre gidip gelinliğimi giyeceğim, o da akşam için hazırlanacak. At üstünde başlayan aşkımızı umarım at üstünde sürdürürüz.''
        
Damat Zafer Türkmen ise eşinin atları ve ciriti çok sevdiğini, bu nedenle düğün öncesi cirit oynama isteğini kırmadığını söyledi. Düğün günü sahada eşinin kendilerini çok zorladığını söyleyen Zafer Türkmen, ''Bundan sonra eşimle aynı takımda oynayacağım'' diye konuştu.

AA

Haber Turu

Ağrı'da 2 PKK'lı terörist öldürüldü

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta terör saldırısı

Şırnak merkeze bağlı İkizce Karakolu Toptepe köyü geçici köy korucuları kontrol noktasına PKK'lı teröristlerin açtığı at...

FETÖ elebaşı Gülen'in doğduğu mahallenin adı değiştirildi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in doğduğu mahallenin adı Pasinler Belediyesi Meclis kararıyla değ...