İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Yahoo hesapların çalındığını doğruladı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Yahoo'ya yapılan siber saldırılar, tüm kullanıcılarını tedirgin etti. Hackerlar tarafından yapılan saldırı sonucu 32 milyondan fazla Yahoo kullanıcısının kişisel bilgileri çalındı. Bazı kullanıcı bilgilerinin internette paylaşılması üzerine şirketin CEO'su Marissa Mayer, hesapların çalındığını doğrulamak zorundan kaldı.

2015 ve 2016 yılları arasında yaşanan siber saldırılar büyük sorunların yaşanmasına neden oldu. Bu döneme damgasını vuran Yahoo, milyonlarca kullanıcının tedirgin olmasına neden oldu. Siber saldırılar sonucunda milyonlarca kullanıcının Yahoo hesabını çalan kullanıcılar. Firmayı büyük bir tehlike ile baş başa bıraktı.

Söz konusu durumu açıklama konusunda oldukça yavaş hareket eden yaho, kullanıcılarının güvenliğini tehdit eden saldırı hakkında kesin bir bilgi vermemişti. Fakat Yahoo'nun yaşadığı saldırıların doğrulanması ve ele geçirilen hesap sayısının paylaşılması ile birlikte şirketin CEO'su Marissa Mayer, bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

2015 ve 2016 yılları arasında yaşanan siber saldırıda 32 milyondan fazla kullanıcının hesabının çalındığı doğrulandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında yeni bilgiler ortaya çıktı. 32 milyon kullanıcının hesabının çalınmasında sahte çerezlerin kullanıldığı belirtildi. Gelişmiş bir saldırı yöntemi olduğunu belirten Yahoo, söz konusu saldırının 2014'deki saldırılarla bağlantılı olduğunu belirtiyor.

Yahoo CEO'su Marissa Mayer, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada yaşanan olaylardan sorumlu olduğunu kabul ettiğini ve bu nedenle yıllık prim almayacağını belirtti. Ayrıca Mayer, ek ödemelerin şirket çalışanlarına yeniden dağıtılmasını istediğinin altını çiziyor.

Avrupa ülkelerinin PKK'ya verdiği destek ile ilgili konuşan PKK terör örgütünün eski yöneticilerinde

Öcalan: Avrupa Osmanlı'nın intikamını almak için PKK'yı destekliyor

Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliği

Şırnak'ta 2 bin 900 rakımda terör operasyonu

Yeni KHK ile kapatılan kurum ve kuruluşlar 29 Nisan 2017

En Çok Okunanlar