İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,6737
  • 4,3310
  • 151,29
  • 108.489
Reklamı Kapat

Müftülere yetki verilecek 

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, müftülere nikah kıyma yetkisi veren yasa tasarısının geri çekileceğine yönelik iddiaları yalanlayarak, “Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kıyacak” dedi. 

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplandı. Toplantıda, AK Parti teşkilatlarındaki kongre süreci ve yerel yönetimlerdeki değişim ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, değerlendirmelerin bir an evvel tamamlanarak sürecin nihayete erdirilmesi talimatını verdi. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal basın toplantısı düzenledi. Ünal, müftülere nikah yetkisiyle ilgili olarak, “Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi medeni kanunun değişmesiyle ilgili bir konu değil. Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kıyacak. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz. Geri çekme söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

TAHAMMÜLÜMÜZ YOK 

CHP’yi de eleştiren AK Parti Sözcüsü, “CHP, FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? 15 Temmuz'u sulandırmak isteyenlerle mücadele ederiz. 17-25 Aralık operasyonu devleti ele geçirme hamlesiydi. Birilerinin FETÖ'nün ağzıyla konuşmasına tahammülümüz yok. 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz” değerlendirmesinde bulundu. 

Bursa’da bir evin kömürlüğüne yuva yapan arılar, 7 kişilik ailenin rahat hareket etmesine izin vermi

7 kişilik aile arıların istilasına uğradı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Çamlıca cami inşaatında bir "ilk"

Donald Trump'ın evindeki Renoir tablo sahte çıktı