İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8101
  • 4.6578
  • 163.26
  • 115.147
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

FET֒nün ihanet girişimi 28 Şubat mağdurlarını vurdu 

TBMM’nin 28 Şubat mağdurları için oluşturduğu komisyon, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle bir kez bile toplanamadı. Sırada 20 milyon kişi var.

Yelda GÖKDAĞ / ANKARA 

FET֒nün 15 Temmuz ihanet girişimi, tarihe “Post Modern Darbe” olarak geçen 28 Şubat mağdurlarının uğradıkları hak gaspının tespiti için oluşturulan, TBMM 28 Şubat Mağdurları Komisyonu’nun çalışma takvimini de vurdu. Sayıları milyonlarla ifade edilen mağdurların umudu olan ve 2016 yılının Haziran ayında kurulan Komisyon, hazırlanan takvime göre 2016 yılının Ekim ayında üyelerini belirleyip, çalışmalarına başlayacaktı. Ancak FET֒nün 15 Temmuz tarihli hain kalkışması, 28 Şubat Mağdurları Komisyonu’nun çalışma planını bozdu.

20 milyon kişi bekliyor 

TBMM’de kurulan komisyon, 28 Şubat döneminde haksız yere tutuklanan, sürgün edilen, işini kaybeden ve eğitim hakkı engellenen 20 milyon kişinin mağduriyetlerini, yürüteceği çalışma ve hazırlanacak raporla bir kez daha ortaya koyacaktı. Komisyon, 28 Şubat Darbesi’nin en önemli mağdurları arasında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşüne de başvurmayı planlıyordu.

Elebaşı Gülen, Post Modern Darbe ile istifaya zorlanan Erbakan Hükümeti için, “Beceremediniz artık bırakın” çağrısı yapmıştı.

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!

En Çok Okunanlar