İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9483
  • 4,6864
  • 163,60
  • 104.549
Reklamı Kapat

Hayatın gidişi beni aranjör yaptı

'01' isimli albümüyle müzik listelerine hızlı bir giriş yapan müziğin dahi çocuğu Ozan Çolakoğlu, en çok da stüdyo içinde tıkılı kalmaktan bunaldığını söylüyor. Daha şimdiden ikinci albümünü hazırlıklarına başlayan Çolakoğlu, LIFE'ın sorularını yanıtladı.

Röportaj: HAKAN UÇ

- Albüm yapmaya nasıl karar verdiniz?
Bu benim 15 yıldır kafamda olan bir projeydi. Hatta albüm yapmak istediğimi uzun yıllar önce katıldığım bir radyo programında da dile getirmiştim. O zaman olmadı şimdi yapabildim ancak. Hayalim kendi müziğimi yapmaktı. Böyle yola çıkmıştım aslında ama hayatın gidişi beni aranjör yaptı. İş yoğunluğundan dolayı kendime bu fırsatı tanıyamadım. Sürekli stüdyoda olup müzik yapmak da sıkıcı. Biraz insanlarla birlikte paylaşıp, sahne heyecanını da yaşamak amacıyla yaptım.

İLK ADIMI TARKAN'LA ATTIK
- Bu kadar bekledikten sonra ilk adımı nasıl attınız?
Başlamak için bir türlü bir bahane bulamıyordum. İlk defa bir şey yaparken korkuyor insan, ne çıkacak diye. Sonra bir gün Tarkan elinde bir CD'yle stüdyoya geldi. İçinde 10 - 15 parça vardı. Dinledik birlikte ve içinden bana ve projeme en uygun olanı seçtik. Bu şekilde ilk adımı attım. Sonrası geldi.
- Her şey istediğiniz gibi oldu mu?
12 parça için yola çıkmıştım, 9 parçayla çıktım. Sebebi tamamen titizliğim. İçime sinen bir iş oldu. Birkaç parçada enstürümantal yapmak istemiştim. Ama bu albümde onu yapamadım. İnşallah bir sonrakinde olur.
- Tarkan'la yaptığınız işler hiç eskimiyor. Bunun sebebi ne olabilir?
İnsanlara sürekli yeni bir şeyler sunuyoruz. Bir öncekinde olmayan yeni şeyler. Bu da farklılık yaratıyor.

HERKESE AYNI İŞİ YAPMAM
- Müzik camiası size 'dahi çocuk' diyor. Müziğin şifrelerini kırdığınıza inanıyor musunuz?
Ben bir şeyi yaparken önce kendimi mutlu etmeyi isterim. Ama kendi zevkimden ziyade sanatçıya bakarım ona uyan ne ise onu yaparım. Tarkan'a ayrı Göksel'e ayrı yani. Herkese aynı işi yapmam. Aranjelerimi kişinin üztüne oturmuş bir elbise gibi yaparım. Gösterişten ziyade en olmayacak bir parçada bile bir duyguyu vermek gerekiyor diye düşünüyorum. Yani duygu deyince sadece aşk, nefret değil tüm duygular var benim aranjelerimde. Başarı bundan dolayı geliyor olabilir. Yani işin sırrı bu.
- Yapmak istemediğiniz şarkılarda oluyor mu?
Evet, kesinlikle oluyor. Yani şarkının kötü olmasından değil ama ben bir şey hissedemezsem olmuyor işte. Şarkıya bir katkım olmaz diye düşünüyorum.

HADİSE'YLE ŞARKI BAKIYORUZ
- Albümün devamı gelecek mi?
Kesinlikle gelecek. Hatta bu albümde çalışmaya fırsat bulamadığım isimlerle şimdiden yeni albüm için şarkı bakmaya başladık bile. Mesela Hadise ile şu an yeni iş için şarkı bakıyoruz.

MÜZİĞİMDE DUYGULARIM VAR
- Ozan Çolakoğlu'nun müzik rengi var mı?
Farklı şeyler yapmayı sevdiğim için sanırım içinde bir çok renk var yaptığım işlerin. Kırmızı da, gri de. Ama genelde renk değilde duygularım var müziğimde. Amacım hepsinde bir his geçirmek.

Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Öğretmenl

Öğretmenler Günü'nü 30 dilde kutladılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Rus milyarder NASA'dan önce harekete geçti!

Yunuslar İstanbul Boğazı'nda avlanırken havadan görüntülendi