İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9265
  • 4.824
  • 165.68
  • 116.431
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yıldızlar Topluluğu Gürer Aykal’la şölen yaşatacak

Dünyanın en iyi orkestralarında çalan Türkler, Türkiye'de tek bir orkestrada 11 Nisan gecesi birleşecek. Gürer Aykal'ın orkestrayı yöneteceği muhteşem gece Cemal Reşit Rey konser salonunda.

x

21. yüzyılın ilk çeyreğini yaşadığımız bu günlerde, hür sanatını dünyanın dört bir diyarına kabul ettirmiş genç ve hatta artık ikinci kuşak Türk sanatçıları, neredeyse her gün dünyanın bir başka tanınmış salonunda, belki de tanınmış bir orkestra şefi ya da orkestrası eşliğinde veya bünyesinde konserler veriyorlar.

11 Nisan salı günü Türkiye’nin dünyanın en iyi orkestralarında çalan genç isimleri tek bir orkestrada birleşecek.
 
Orkestra Şefi olarak başlarında ünlü şef Gürer Aykal olacak ve orkestrayı yönetecek.
 
Ünlü genç virtüöz Sania Cheong da solist olarak gecede çalacak.
 
İşte bu konser, Cumhuriyetimizin kararıyla yurt dışına gönderilerek Türk sanatçısına kapı açan Adnan Saygun, Ulvi Cemâl Erkin, Hasan Ferit Alnar, Necil Kâzım Akses, Suna Kan, İdil Biret gibi sanatçılarımızın ayak izlerini takip edip gittikleri yerlerde Almanya Deutsche Oper, Frankfurt Operası, Hamburg Operası, Münih Filarmoni, Berlin Filarmoni, Kassel Operası, Kuzey Almanya Radyo Orkestrası, Komische Oper Berlin, Nürnberg Operası, Leipzig Gewandhaus, Schleswig Holstein Operası, Stuttgart Radyo Senfoni, Bayerische Rudfunk, Avusturya Viyana Geleneksel Devlet Orkestrası, Belçika Filarmoni, İngiltere BBC Filarmoni, Londra Filarmoni, Fransa Aulnay sous bois Harmonie Orchestra, İsviçre Suisse Romande, Amerika Philadelphia Orchestra, Seattle Symphony Orchestra gibi en önde gelen toplulukların değişmez yapı taşları olan Türk Sanat Yıldızları'nın bir araya geldiği şölendir.
Kaçırmamanız gereken çok özel bir buluşmadır.
Aynı gecenin ismi gibi bir “Yıldızlar Topluluğu” şölenidir.

Mete Yarar: Münbiç´te yığınak yapacaklar

Mete Yarar: Münbiç´te yığınak yapacaklar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Avustralyalı makine mühendisi kayıp Malezya uçağını Google’ın haritasıyla bulduğunu iddia etti

Afrin'de YPG'li teröristlerin iş makineleriyle açtığı tüneller bulundu

En Çok Okunanlar