İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5150
  • 3,9324
  • 142,05
  • 99.639
Reklamı Kapat

Ünlü orkestra Cameristi Della Scala Türk müzisyenlerle

Opera sanatının kutsal sahnesi Teatro alla Scala’nın orkestrasının müzisyenleri tarafından 1982 senesinde kurulan ünlü oda orkestrası Cameristi Della Scala birbirinden değerli müzisyenleriyle 24 Nisan’da İstanbul’da.

24 Nisan Pazartesi gecesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak orkestra, ilk kez bir Türk Şef eşliğinde olmak üzere orkestra şefimiz Hakan Şensoy ile performans sergiliyor olacak. 

Çıktığı turneler ve dünyanın dört bir yanındaki en prestijli salonlarda verdiği konserler ile Klasik Müzik alanında uluslararası bir şöhrete sahip olan Cameristi Della Scala, Hakan Şensoy’un şefliğinde, Cemal Reşit Rey’de, Türk müzisyenlerle birlikte sahneye çıkıyor. 
 
Orkestra konserin ikinci bölümünde kemençe sanatçılarımız Derya Türkan ve Hatice Doğan Sevinç’e eşlik ediyor ve ayrıca bu bölümünde ünlü bestecimiz Münir Nurettin Beken’in Klasik Kemençe için İkili Konçerto’sunun dünya prömiyeri Cemal Reşit Rey’de gerçekleşiyor.

2012 yılında başarılı uluslararası performanslarıyla Milan Şehri Isimbardi Ödülü’ne layık görülen topluluk, özellikle Giuseppe Verdi'nin 200. yaş günü kutlamaları çerçevesinde Carnegie Hall performanslarıyla büyük ses getirmişti. 
Riccardo Muti’den Daniel Barenboim’a dünyaca ünlü şeflerle çalışan Cameristi Della Scala, orkestra şefimiz Hakan Şensoy’un yönetiminde İstanbul’da sahnede. 

Çin'de bir dağ köyü sabahın erken saatlerinde eşine rastlanmayan büyüklükte bir kütlenin altına gömü

Çin bu sabah bir felakete uyandı! Heyelan ve devasa kayalar köyü yuttu

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

81 ilde 'Huzur Arefe Operasyonu' operasyonu

İşte karayollarında son durum

En Çok Okunanlar