İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8013
  • 4.6557
  • 162.92
  • 116.185
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İstanbul’a piyanist yeğen

Türünün en iddialı prodüktörü Will Ackerman ve Grammy ödüllü müzisyenlerle çalıştığı ilk albümü “Zia” ile New Age camiasında büyük ses getiren genç piyanist Alexi Musnitsky, İstanbul’da yaşayan babası Jerry Musnitsky ile müziklerini İstanbul’da sunmaya hazırlanıyor.

Paris’te yaşayan yakışıklı genç piyanist Alexi Musnitsky, yarı Fransız yarı Amerikalı ve babasıyla birlikte yepyeni projelerle gönül bağını İstanbul’a taşıyor olacak. 

New Mexico’da dünyaya gelen genç sanatçı  4 yaşından beri piyano çalıyor. Musnitsky, Klasik piyano eğitimi aldığı halde yepyeni albümünde tüm iç dünyasını kendi besteleriyle ortaya koyuyor. Küçük yaşlardan itibaren Paris’te ve Amsterdam’da birçok isme piyanosuyla eşlik eden Alexi’nin bu kez kendi albümünde 4 Grammy Ödüllü Amerikalı ünlü çellist ve besteci  Eugiene Friesen şarkılarının birçoğuna konuk oluyor. 

Kayıtları New Age türünün en ünlü plak şirketlerinden Windham Hill Records plak şirketinin mirasını devam ettiren Imaginary Roads Stüdyolarında gerçekleştirilen albüm, solo piyanonun ruhu sakinleştiren ve hatta iyileştiren tarafına dokunuyor.  7 şarkılık albümüyle adeta dinleyeni  terapiye alan Alexi Musnitsky, albümün bu özelliğini şarkılardan “Sparkling Heart” parçasında iyice öne çıkarmayı başarıyor. 

 Alexi Musnitsky’nin “Zia” albümü  itunes ‘da yayınlandığı gibi spotify gibi dijital platformlarda ücretsiz olarak dinlenebiliyor.  Bestelerinde hem melankoli  hem romantizm barındıran Alexi’nin İstanbul’da yaşayan babası Jerry, oğlunun kariyerine Paris gibi İstanbul’u da eklemek üzere sürpriz konserler için harekete geçmiş durumda.  İstanbul’un “New Age”  yeğeni yakında çalışmalarını İstanbul’a taşıyor olacak.

Zeytin Dalı Haraketı kapsamında Türk askeri ve ÖSO mensuplarının, Kilis´in Gülbaba Köyünden Afrin´e

Türk askeri ve ÖSO mensuplarının Afrin´e karadan girdiği anlar kamerada

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

4 safhada seri temizlik harekâtı İlk günde 5 km

Giresun'da ağabeyini öldüren tutukluyu 7 yıl sonra kaldırıldığı hastanede öldürdü

En Çok Okunanlar