İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8101
  • 4.6578
  • 163.26
  • 115.147
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kayıp çocuklar soygunda bulundu

Evden ve yurttan kaçan çocuklarla Etiler, Levent ve Emirgan’da lüks evleri soyan 3 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi. Çetenin elinde olan ve aranan 2 kız çocuğu ise kurtarıldı.

DEVRİM TOSUNOĞLU

SİLAHLA TEHDİT ETTİLER

istanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, evden kaçan ve kayıp olarak aranan S.Z.’yi (13) Sultangazi’de sokaklarda bularak koruma altına aldı. S.Z. ifadesinde, “Evden kaçtıktan sonra arkadaşım beni Ali (60) diye bir adamla tanıştırdı. O da beni Ümraniye’deki kahvehaneye götürdü ve silahını göstererek, ‘Hırsızlık yapıyoruz, sen de bize yardım edeceksin. Silahım var seni korurum’ dedi. Hırsızlık yapmazsam beni vurur sandım” dedi.   

13’ünde, 15’inde hırsız oldular

Ekipler, Ali’nin Ali K. olduğu ve başka bir suçtan tutuklandığı belirlendi. Ümraniye’deki operasyonda, çetenin diğer üyesi Ömer B., yanında yetiştirme yurdundan kayıp olarak aranan S.Ş. (15) ile yakalandı. Zanlıların çaldıkları laptop ve cep telefonlarını sattığı Abdurrahman T. de gözaltına alındı.

250 BİN LİRALIK HIRSIZLIK YAPMIŞLAR

Çete üyelerinin, ev ve yetiştirme yurtlarından kaçan çocukları kullanarak Etiler, Levent, Emirgan’da bulunan 5 ayrı evden 250 bin lirayı aşkın ziynet eşyası, laptop bilgisayarlar ve cep telefonları çaldıkları tespit edildi. Çocuklarla kendilerine hem aile süsü veren çete üyelerinin dikkat çekmeden lüks semtlerde hırsızlık yaptıkları belirlendi. Ömer B., ile çalıntı eşyaları satın alan Abdurrahman T. tutuklandı. 

Fırat Kalkanı bölgesinden Afrin´e düzenlenen operasyon

Fırat Kalkanı bölgesinden Afrin´e düzenlenen operasyon

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

En Çok Okunanlar