İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7912
  • 4.6641
  • 162.06
  • 117.521
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İşte ABD'nin ‘sivil’ dediği teröristler!

Teröröristlerle ağız birliği yaparak ‘sivilleri’ öne süren ABD’ye tokat gibi cevap Cinderesi’nden geldi. Sivil kıyafetlerle Türkiye’ye yönelen namluları İHA’lar görüntüledi, SİHA’lar imha etti. 

ABD’nin ‘sivil’ yaygarasına işte cevap! Zeytin Dalı Harekatı kapsamında İHA’lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK terör örgütü mensuplarının meskun mahallerden Türkiye’ye yönelik saldırılarını gözler önüne serdi.   

‘Sivil’ teröristler böyle yok edildi

TOPRAKLARIMIZA ATIŞ AYARI 

Cinderesi’nin kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli üç terörist görülüyor. Bu sırada, uçaksavar yüklü bir araç da teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor. Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Hedef gözeterek atış yapan teröristler, bulundukları bölgeden hızlıca uzaklaşıyor. İHA tarafından adım adım takip edilen teröristler bir süre sonra örgüt karargahına ulaşıyor.

NOKTA ATIŞIYLA SİHA İMHASI! 

Görüntülerde dikkat çekici başka bir ayrıntı da terör örgütü mensuplarının, İHA’ların karargahın görüntüsünü çekememesi ve görüş açısını kapatması için lastik yakmaları. İHA’lar tarafından takip edilen ve görüntülenen teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargahı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor. 

KOMUTA MERKEZİ BÖYLE YOK EDİLDİ! 

1- 2012 öncesine kadar Suriye Ordusu tarafından askeri üs olarak kullanılan 135.Tugay Merkezi, Türk bombardımanıyla imha edildi.

2- Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. 

3- Teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargahı, TSK tarafından nokta atışıyla havaya uçuruluyor. 

24 GÜNDE 98 ROKET VE HAVAN SALDIRISI 

Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra 21 Ocak’tan bu yana Hatay ve Kilis’te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2’si Suriyeli 7 sivil hayatını kaybetti, 113 kişi yaralandı.

Afrin operasyonu için hazır bekleyen kahramanlarımız, yeni operasyon toplanma noktasının açılışında

Mehmetçik Zeytin Dalı Operasyonu öncesi cuma namazı kıldı... İşte o görüntüler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Diriliş Ertuğrul olay oldu! Efsanenin yerine önerdiler

Dünyanın en ilginç yeraltı evleri