• $ 6,1436
  • € 6,8589
  • 251.661
  • 84.295
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Osman Özsoy darbeyi birgün önceden ima etti

FETÖ tarafından 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişime halk dur dedi. Bu ihaneti bir gün önce katıldığı bir TV programında dile getiren FET֒cü Osman Özsoy, milleti düşünemedi.

FET֒nün medya ayağında yer alan Osman Özsoy, darbe girişimini bir gün önceden TV programında dile getirdi. 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimine yönelik devamlı atıf yapan sözde profesör Osman Özsoy, halkın evden dışarı çıkamayacağını söyledi. Peki darbe girişimini 1 gün önce söyleyen Osman Özsoy kimdir? Prof. Dr. Osman Özsoy'un 15  Temmuz darbe girişimi öncesi FETÖ terör örgütüne yaptığı güzellemelerin videosu ortaya çıktı. Osman Özsoy, AK Parti'ye oy veren, yüzde 50 diye tabir edilen insanların sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde kendilerini savunmak için sokağa çıkmayacağını söylüyor, bu kişilerin demokrasi için mücadele etmeyeceğini öngörüyor.

Osman Özsoy kimdir?

Prof. Dr. Osman Özsoy Kimdir? 1965 yılında Bartın'da doğan Osman Özsoy, ilkokulu Bartın’da, ortaokulu Zonguldak’ta ve lise öğrenimini de İstanbul Kadıköy’de yaptı.  1987 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun olan Osman Özsoy, 1990 yılında Yüksek Lisans Programını, 1995 yılı sonunda da uzun arşiv çalışmalarının ardından Doktorasını tamamladı. Doktora çalışması sırasında Osmanlı Devleti’nin son 30 yılına ait basınını taradı, ayrıca Osmanlı Arşivleri’nde incelemelerde bulundu. 1982 yılından buyana çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi ve araştırması yayınlandı. Hizmet İçi Eğitim Programları geliştirdi.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Dünya tarz gününde bunu sorun: Ayna ayna söyle bana benden daha tarz olanı var mı bu dünyada?

Benden Daha Tarz Olanı Var mı Bu Dünyada?

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Niğde'de kuraklığa dayanıklı yerli patates geliştirildi

2 DHKP-C'li teröriste tutuklandı