İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9363
  • 4.8216
  • 165.74
  • 116.431
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Sağlık Bakanlığı 56 bin personel alımı ne zaman? 2018 Sağlık Bakanlığı başvuru koşulları

Sağlık Bakanlığı 56 bin personel alınacağının müjdesini verdi ve kısa sürede Sağlık Bakanlığı personel alımının ne zaman yapılacağına dair yanıt aranmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı personel alımına dair başvuru koşulları açıklandı. 56 bin personel Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilecek. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2018 sağlık personel alımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Atanmayı bekleyen yüzbinlerce sağlık personelinin beklediği 2018 atama kontenjanları hakkında bilgi verdi. Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bundan önce yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığının 2018 yılında 55 bin personel alımı yapacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan yeni bir açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı memur alımı tarihi hakkında ilk detayı Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul vermişti. Milletvekili Yurdakul 2018 yılı sağlıkçı alımı için ilanların Mart ayından itibaren yayımlanacağını ifade etmişti. Bu açıklamadan sonra da Sağlık Bakanı Demircan Mart ayında ilanların yayımlanacağını doğrulamıştı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında 56 bin personel alımı yapılacağını belirtmişti. Konuyla alakalı MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, Sağlık Bakanı Demircan ile görüşmelerin yapıldığını ve ilk atamaların Mart ayı içerisinde yapılmasının planlandığını belirtti. Buna göre Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sonlarına kadar toplamda 56 bin personel alımını dönem dönem yapacak.

x

56 bin personel Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilecek. 2018 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı personel alımı sayısı merak ediliyordu. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın açıklamalarına göre Sağlık Bakanlığı personel alımı bu yıl tam 56 bin personeli kapsayacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, başvuru koşulları nedir? Hemen her yıl çok sayıda personel istihdam eden Sağlık Bakanlığı, 2018'de de Maliye Bakanlığı'nın en çok kadro ayırdığı bakanlıklardan biri olacak. Sağlık çalışanları bu konuda yapılacak açıklamaları merakla bekliyordu ve sonunda birinci ağızdan gelen açıklama ile meraklı bekleyiş sona erdi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan personel alımı konusunda müjdeli haberi verdi. İlk atamaların Mart 2018 itibari ile başlaması ve diğer atamaların ise birkaç aylık ara ile 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı ön görülüyor. Sağlık personeli alımı dağılımı henüz detaylı olarak olmasa da genel hatlarıyla biliniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısında açıklamalarda bulunan Bakan Demircan, 2018 yılı içerisinde toplam 56 bin kişinin istihdam edileceğini belirtmişti. Bakan Demircan’ın ifadelerine göre hemşire, ebe ve diğer sağlık personelleri için 27 bin pozisyona alım yapılacak. Ayrıca 10 bin hekim de görevlendirilecek. Geri kalan 19 bin kişilik kontenjana ise taşeron sisteminin kaldırılmasından sonra İŞKUR aracılığıyla işçi alımı yapılacak.

POZİSYONLAR NELER?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından kamuoyuna yapılan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere:

- 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli,

- 19 bin işçi,

- 10 bin civarında da doktor alımı yapılmak üzere olup toplam 56 bin memur alımı, personel alımı yapılacağı belirtildi.

İLK ATAMALAR NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında 56 bin personel alımı yapılacağını belirtmişti. Konuyla alakalı MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, Sağlık Bakanı Demircan ile görüşmelerin yapıldığını ve ilk atamaların Mart ayı içerisinde yapılmasının planlandığını belirtti. Buna göre Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sonlarına kadar toplamda 56 bin personel alımını dönem dönem yapacak.

KPSS’SİZ MEMUR ALIMI ŞARTLARI DUYURULDU

Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilan ile KPSS şartı olmadan 7 sözleşmeli Kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan resmi ilanda yer alan bilgilere göre başvuru şartları belli oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı yok.

Yapılacak olan bu alım AB Projesi kapsamında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Suriyelilerin sağlık durumlarının geliştirilmesi amacıyla personeller istihdam edilecek. İstihdam edilecek personeller finans asistanı ile tahakkuk ve bordro asistanı olarak istihdam edilecekler.

Finans asistanı kadrosuna 1 personel alımı yapılacak olup bu kadro için 5 yıl genel deneyim şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerin 3 yıl da finans alanında çalışmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca uluslararası çalışan bir kurumda muhasebe kayıtlarını en az 1 sene tutmuş olması da gerekmektedir.  Ayrıca adayların İngilizce ve Türkçe dillerine iyi derecede hâkim olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Office programlarını da iyi derecede bilmeleri gerekmektedir. 

Tahakkuk ve bordro asistanı olarak istihdam edilecek personellerin ise en az 3 yıllık iş deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Bunun haricinde 1 yıl da bu alanla ilgili veya insan kaynakları alanlarında çalışmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca bu adaylardan da iyi derecede İngilizce ve Office programları bilgisi istenmektedir. 

Bu ilan kapsamında başvuru yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 9 Mart olarak belirlendi. Adaylar başvurularını Ankara’da bulunan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta ile yapabilirler. Başvuru tarihinden sonra yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır.

AK Parti Grup Toplantısı´nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan CHP´ye: Afrin Operasyonu´na karşı çıkanlar şmdi ordumuzu tebrik ediyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

A Milli Takım'ın yeni formaları tanıtıldı

Avustralyalı makine mühendisi kayıp Malezya uçağını Google’ın haritasıyla bulduğunu iddia etti