İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,4950
  • 4,1763
  • 145,67
  • 104.123
Reklamı Kapat

Elektrikli fluence 65 bin TL'ye satışta

Renault caddeleri elektriklendirdi. Bursa'da üretilen %100 elektrikli Fluence satışa çıktı. Otomobil, dizel motorlu kardeşi gibi 64.900 TL fiyatla satılıyor

BURSA Oyak Renault Fabrikaları'nda üretilen elektrik motorlu Fluence'ın kamu kuruluşları ardından standart kullanıcılara satışı bugün başladı. Tek donanım paketiyle satılan yüzde 100 elektrikli Fluence, dizel motorlu kardeşi gibi 64.900 TL fiyatla satılıyor. Renault'un Türkiye genelindeki 44 yetkili satıcısı dışında, www.renaultelektrikliaraclar.com internet sitesi üzerinden de Fluence Z.E. siparişi verebiliyor. Tümüyle elektrikli Fluence'ın bataryası istanbul'da şu anda 9 olan ve yıl sonuna kadar 40 adede çıkartılması planlanan şarj istasyonlarında 6-8 saat arasında doldurulabilirken, kullanıcılar evlerindeki standart 220 şebeke elektriği ile 10-12 saatte dolum yapabiliyor. Tam şarjlı bataryayla 180 km menzile sahip otomobilin, bir şarjı yaklaşık 5 TL'ye mal oluyor. Fluence Z.E, ortalama 10 TL maliyetle Istanbul-Ankara arasındaki mesafeyi kat edebiliyor. 'Dynamique' donanım paketiyle pazarlanan otomobilde, ABS, ESP, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, göğüs havayastıkları, ön ve arka yan havayastıkları, immobilizer, çift yönlü otomatik klima, radyo-CD MP3 çalar müzik sistemi, ısıtmalı yan aynalar, 16'  jantlar, gövde rengi çıta, kapı kolları ve aynalar, Fluence Z.E.'de standart olarak sunuluyor.

83 EURO BATARYA KİRASI
Fluence Z.E, 2 yıl sınırsız veya 3 yıl/100 bin km, elektrik güç ünitesi 5 yıl/100 bin km garantisiyle pazarlanırken, aracın kullanım ömrü boyunca ihtiyaç duyabileceği yol kenarı yardım hizmeti ücretsiz olarak veriliyor. Kullanılan, lityum iyon manganez bataryalar için tüketiciler aylık 83 euro kira öderken, bataryalar herhangi bir bakıma gerek duymuyor.

Hem yerli hem de ulaşılabilir fiyat
RENAULT Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar 'Elektrik motorlu araçların Renault gamında ilk adımı olan  Türkiye'de Oyak Renault Fabrikaları'nda üretilen Fluence Z.E.'yi, erişilebilir fiyatlara Türkiye'de satışa sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Devrimsel nitelikteki bu yeni teknolojinin ülkemizde de öncü markası olmaktan ayrıca büyük gurur duyuyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Habur Sınır Kapısı yakınlarında başlatılan tatbikat 5’inci gününde

Irak sınırında tatbikat 5’inci gününde

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

iPhone 8 çılgınlığı başladı

En Çok Okunanlar