İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8057
  • 4.6609
  • 163.32
  • 115.164
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Bilsem sınavı soru örnekleri incele! 2018 Bilsem sonuçları ne zaman açıklanır MEB son dakika!

Bilsem sınav soruları sonuçları araştırılıyor. Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır. 6 Ocak Cumartesi -4 Mart Pazar tarihleri arasında Türkiye çapında birçok merkezde BİLSEM sınavları gerçekleştiriliyor. Bu sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Sınava girecek olan adaylar, sınav sorularının nasıl olduğunu merak ediyorlar. Bilsem sınavı örnek sorulara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Sonuçlar 9 Mart tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden velilerin erişimine açılacak. Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirmelere ilişkin itirazlar sonuçların http://www.meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 5 (beş) iş günü içinde öğrenci velisi tarafından il milli eğitim müdürlükleri il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır. Detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bilsem sınav soruları merak ediliyor. Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Bilim ve Sanat Merkezleri sınavları için heyecan devam ediyor. 6 Ocak Cumartesi -4 Mart Pazar tarihleri arasında Türkiye çapında birçok merkezde BİLSEM sınavları gerçekleştiriliyor. Bu sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Sınava girecek olan adaylar, sınav sorularının nasıl olduğunu merak ediyorlar. Bilsem sınavı örnek sorulara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Sonuçlar 9 Mart tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden velilerin erişimine açılacak. Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirmelere ilişkin itirazlar sonuçların http://www.meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 5 (beş) iş günü içinde öğrenci velisi tarafından il milli eğitim müdürlükleri il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır. Detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Ocak-4 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye çapında birçok merkezde gerçekleştirilen BİLSEM sınavları, 9 Mart tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden velilerin erişimine açılacak.

12-16 Mart tarihinde ise grup tarama sonuçlarına itiraz gerçekleşecek.

BİLSEM SORU ÖRNEKLERİ İÇİN TIKLAYIN

DEĞERLENDİRME İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirmelere ilişkin itirazlar sonuçların http://www.meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 5 (beş) iş günü içinde öğrenci velisi tarafından il milli eğitim müdürlükleri il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır.
Komisyonlar bireysel değerlendirme sonuçlarına itirazları değerlendirip itiraz sonucu ile ilgili veliyi bilgilendireceklerdir.
Genel Müdürlüğe yapılan itirazların cevaplanmasında genel evrak kayıt tarihi dikkate alınır.
Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

ÖDÜLLÜ BİLSEM DENEME SINAVI TAKVİMİ:

Sınava katılım tarihi: 25 Aralık 2017 – 4 Ocak 2018

Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih: 5 Ocak 2018

BİLSEM ÖDÜLLERİ NELER?

Genel sıralamada birinci olan öğrenciye: 1 adet bilgisayar, 1 adet kitap seti, 1 haftalık abonelik

Sınıf düzeylerine göre ilk 3’e giren öğrenciye: 1 adet zeka oyunu, 1 adet kitap seti, 1 haftalık abonelik

Ayrıca, Genel sıralamadaki ilk 100 öğrenci, yeni yılda geçerli Abonelik paketlerimiz üzerinden %20 indirim kazanacaklardır (Yalnızca EFT / Havale işlemleri için geçerlidir)

* 2017 yılı Türkiye Geneli Ödüllü Bilsem Deneme Sınavına yalnızca 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri katılabilir.

Ödül olarak verilen Bilsem Online Abonelikleri, kazanan üye tarafından paket bitiminde kullanılabileceği gibi bir başka kullanıcıya da hediye edebilir.

* Hem sınıf düzeyi hem genel sıralamada aynı kullanıcının dereceye girmesi durumunda kullanıcı ödüllerden sadece birini tercih edebilir.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

BİLSEM BAŞVURU ŞARTLARI

Bilsem, Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen takvime ve şartlara göre yapılmaktadır. Geçmiş yıllarda daha üst sınıfların yer aldığı sınav yaşı 2016-2017 eğitim yılı için oldukça aşağı yaşlara çekilmiştir. Sınavlar için bireysel başvuru yapılamamaktadır. Sınava katılan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilmiş ve kayıtları e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirmişlerdir. Bilsem merkezlerine öğrenci seçme işlemi 1, 2 ve 3. sınıflar seviyesinde tablet bilgisayarlarla dijital olarak yapılmıştır. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim süreci ile ilgili işlemler il tanılama sınav komisyonları tarafından yürütülmektedir.

Okul öncesi, İlköğretim ve Orta öğretim kurumlarına devam eden üstün veya özel yetenekli öğrencilerin bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üretken, problem çözen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Misyonu: Hedef kitlesindeki öğrencilerden zeka, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasiteleri veya özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösteren ve konunun uzmanları tarafından üsütn veya özel yetenekli olduğu belirlenen öğrencilere yaşantısal bir eğitim vermek.

Vizyonu: Hedef kitlesindeki üstün veya özel yetenekli öğrencilerin, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak.

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!

En Çok Okunanlar