İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9889
  • 4.9321
  • 172.80
  • 116.602
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Esad katletti BM seyretti!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ateşkes planı üzerinde anlaşamamasını fırsat bilen Suriye rejimi, Doğu Guta’da sivlleri bombalamaya dün de devam etti. Dün ölenlerin sayısı 30’u geçti. 

x

DOĞU GUTA’DA ÖLÜ SAYISI 500’Ü GEÇTİ, 150’Sİ ÇOCUK 

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye’nin Doğu Guta’ya dün yaptığı hava saldırılarla birlikte aralıksız bir haftayı dolduran saldırılarda ölenlerin sayısının, 150’si çocuk olmak üzere 500’e yükseldiğini açıkladı. Gözlemevi, hava saldırılarının Suriye ve Rusya savaş uçaklarınca gerçekleştirildiğini söyledi. Rusya, Doğu Guta saldırılarına doğrudan katıldığı iddialarını reddetti. BM Güvenlik Konseyi üyeleri, ateşkes kararının Rusya tarafından geciktirilmesinin Suriye’ye Doğu Guta’yı daha çok bombalaması için zaman kazandırdığını iddia etti. BMGK daimi üyelerinin üzerinde anlaştığı ateşkes kararı son 4 gün boyunca Rusya tarafından ‘gerçekçi’ bulunmayarak veto edildi. 

ABD-RUSYA ARASINDA GERGİNLİK

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rusya’yı oylamayı geciktirmekle suçlayarak, “Güvenlik Konseyi oylama üzerinde uzlaşana dek kaç insan daha ölecek? Suriye halkı bekleyemez.” ifadelerini kullandı. Tasarı, rejimin kuşatması altında bulunan Doğu Guta’daki 700 kişinin tıbbi tahliyesi için bir ay insani ateşkes talep ediyor.

Doğu Guta, 2015 yılından bu yana rejimin ablukasında. Rejim, muhalifler ve terör örgütlerini vurduğunu söyleyerek sivil yerleşimleri hedef alıyor.

Suriye’deki bin 244 yerleşim bölgesindeki 5 milyon 600 bin insanın acil yardıma ihtiyacı var.

30 günlük ateşkes kararının 72 saat sonra yürürlüğe girmesi öngörülüyor. 

TSK paylaştı! Teröristlerin tuzakları tek tek imha ediliyor

TSK paylaştı! Teröristlerin tuzakları böyle imha edildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

253 bin memur emeklisine ikramiyelerinin ödenmesi ay sonuna kadar tamamlanacak

Yerli imkanlarla geliştirilen Elektromanyetik Fırlatma Sistemi: SAPAN

En Çok Okunanlar