İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9378
  • 4.8604
  • 166.73
  • 115.450
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Almanya'da iki şirkete terör örgütü PKK soruşturması

Almanya'da terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen iki şirkete bu sabah baskın düzenlendiği bildirildi.

x

 Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde bulunan Neuss kentindeki şirketlere yönelik düzenlenen baskın sonucu, şirketlerin terör örgütüne yardım ettiğine dair önemli delillerin olduğu gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

İçişleri Bakanlığının açıklamasına göre, Mezopotamya Yayıncılık ve Dağıtım ile MIR Multimedya şirketlerinin yanı sıra bunların yöneticisinin evine de baskın düzenlenerek şirketler hakkında bilgi ve belge toplandı.

Açıklamada, polis ve mali suçlar ekiplerince düzenlenen baskınlar sonucu söz konusu şirketlerde Almanya'da yasaklı olan terör örgütünü destekleyen ve şirketlerin terör örgütüyle bağlantılı olduğunu gösteren önemli deliller bulunduğu kaydedildi. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Hukuk devletimiz, tüm aşırı uçlar karşısında bir savunma demokrasisidir. Anayasamız ülkede terör örgütleri lehine faaliyet gösterilmesine ve bu örgütlere destek verilmesine izin vermiyor. Bugünkü aramalar daha önce alınan yasak kararına dayanıyor. Hukuk devleti düşmanlarına karşı bu şekilde mücadele ediyor." Konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

AA

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir´in şehit edilmesine ilişkin 18 sanık hakkında açılan davada Cumhur

Ömer Halisdemir davasında 18 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Mezarlıkta PKK propagandasına polis izin vermedi

Epsilon ürettiği kompozit parçalarla helikopterlerin korunmasını sağlıyor

En Çok Okunanlar