• $15,7865
  • €16,851
  • 940.453
  • 2369.96
4 Ekim 2012 Perşembe

Bas - Kazan!

Avrupa kupalarında herhangi bir Alman takımına karşı mücadele etmek sahada fiziksel anlamda yıpranmak ve taktiksel anlamda bir duvara karşı oynamak anlamına gelir. Mönchengladbach kuşkusuz geçen sezona nazaran başarısız bir görünüm çiziyor. Yapılan transferler henüz takıma adapte olamazken, aslında giden oyuncuların yerleri de tam olarak dolmadı. 

Geçen sezon lige damga vuran oyunculardan biri olan Marco Reus'un eksikliği ciddi şekilde hissediliyor. Juan Arango takımın yaratıcı elementi olarak ortaya çıksa da, Luuk De Jong ile beklenen uyumu henüz yakalayamadı. 

Lucien Favre gibi ofansif ve hızlı futbolu benimseyen bir teknik direktörün bu sezon takımının sergilediği oyundan oldukça mutsuz olduğunu tahmin edebiliriz. Topu savunmadan çıkartmakta zorlanan, kanatları verimli kullanamayan ve özellikle oyunu rakip sahada tutma hususunu yerine getiremeyen Gladbach, sezon başından beri pek iç açıcı sonuçlar alamadı.

112 KM KOŞUP KAYBETTİ

5-0 kaybedilen B.Dortmund karşılaşması skor olarak ağır olsa da, takımın bu ağır mağlubiyette bile 112.4 kilometre mesafe kat ettiğini söylemek gerek. Koşulan mesafenin önemi ritimle alakalı olduğu için Gladbach'lı oyuncuların  bu karşılamada toplam 142 sprint attıklarını da dile getirelim. 

Peki takım halinde iyi savunma yapan, kademe konusunda yetenekli oyunculara sahip olan Mönchengladbach nasıl oluyor da bu kadar çok pozisyon veriyor? Gladbach'ın en büyük sıkıntısı orta saha oyuncularının hücuma destek vermekte zorlanması ve bu nedenle topa sahip olamamak. Rakiplerinin baskısını 90 dakika boyunca hisseden Borussia Mönchengladbach, özellikle savunmadan çıkarken ciddi top kayıpları yapıyor. 

FENER RİTİM YÜKSELMELİ

Xhaka, Neustadter'in yerini doldurmuş görünse de, Bayern Münih'e giden Dante'nin eksikliği ciddi anlamda hissediliyor. Geçen sezon ligde kalesinde 24 gol gören Gladbach, bu sezon 6. haftada bu rakamın yarısına ulaştı. F.Bahçe eğer Aykut Hoca'nın istediği gibi ileride baskı kurup tempolu oynayabilirse, Borussia Park'tan galibiyetle çıkabilir. Ritim Kasımpaşa maçındaki gibi olursa ise oldukça kötü bir sonuç kaçınılmaz gibi duruyor.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor