• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
15 Haziran 2024 Cumartesi

Gazze'yi Yahudi Blinken yönetsin

Gündemde olan ve HAMAS'ın kabul edeceğini duyurduğu ateşkes anlaşması İsrail tarafından da kabul edilecek mi?

Bu ateşkesin kalıcı bir ateşkese dönüşebileceği konuşuladursun, 'Buraya ABD Dışişleri Bakanı olarak değil bir Yahudi olarak geldim' diyen Antony Blinken'ın açıklamaları gündeme düştü.

Hazret buyurmuş ki Gazze'de ateşkes sağlansa ve İsrail işgal ettiği bölgeler terk etse dahi Gazze'nin yönetimi tekrardan HAMAS'a verilemezmiş. Elbette Gazze'nin yönetimi HAMAS'a değil de Gazze ve Filistin halkı kimi işaret ederse ona verilecek.

Bu zihniyetin bize demokrasi vaaz etmesine bu kadar darbe ve katliamlardan sonra elbette inanıyor değiliz. Bu köşede geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım 'Siz ne zaman bu coğrafyada millet iradesine rıza gösterdiniz ki?' isimli yazımda tek tek birçok örnek ile coğrafyanın kendi iradesini ortaya koymalarından nasıl rahatsız olduklarını kaleme almıştım.

İsrail'e ABD Dışişleri Bakanı olarak değil de bir Yahudi olarak geldim diyen Antony Blinken yine bizleri hiç şaşırtmadı.

İşte bu zihniyet Türkiye'deki sayısız darbenin de arkasında olan zihniyettir.

Mısır'da Mursi'nin Tunus'ta Gannuşi'nin Pakistan'da İmran Han'ın son zamanlarda bir askeri darbe ile indirilmelerinin hep ardında o coğrafyalardaki halkların iradelerinin sandığa yansıması ve sonuçtan beyaz adamın duyduğu rahatsızlık vardır.

Onların seçimden anladıkları terörize edilmiş ve demografisi darmaduman edilmiş coğrafyalarda seçim adı altındaki çadır tiyatrolarından terör devleti çıkartmaktan ibaret.

Ateşkes planı işler mi?

ABD tarafından ortaya konulan ateşkes planı taraflarca kabul edilirse böyle bir ümit elbette var lakin İsrail denen terör devletinin rehineleri teslim aldıktan sonra saldırmayacağının garantisi var mı?

İsrail'i bilen hangi akıl ve vicdan sahibi bu soruya evet diyebilir?

Bu yüzden HAMAS yönetimi Çin, Rusya ve Türkiye'nin garantör olmasını ısrarla talep ediyor ama İsrail'in böyle bir plana rıza göstermemesi için birçok neden var. Bunların en başta geleni de İsrail'in bugüne kadar uluslararası hukukun dışında kabul edilmiş olması.

Öyle olduğu için sadece mülteci kamplarını, hastaneleri ve okulları vurmuyor aynı zamanda kedileri, köpekleri, koyunları, inekleri vuruyor, ekinleri ateşe veriyor, suları zehirliyor.

Ve tüm bunları teopolitik bir hedef ve emirler doğrultusunda yapıyor.

G7 ZİRVESİ FOTOROMAN GİBİ

İtalya'da düzenlenen G7 zirvesine alınan kararlar kadar liderlerin birbirleri ile olan münasebetleri esnasında çıkan görüntüler damga vurdu. Macron'un Meloni'nin elini öpmesi ve o esnada Meloni'nin verdiği tepkiler, keza İngiltere'nin atanmış başbakanı Rishi Sunak'ın yine Meloni ile tokalaşmasında ortaya çıkan görüntüler.

Hepsi bir fotoroman tadında lakin bir de Biden'a ait görüntüler var ki evlere şenlik.

İzlediğimde ilk aklıma gelen ABD derin devleti ya da bürokrasisinin kesinlikle ne yaptığının dahi idrakinde olmayan Biden'ı tercih edecek olmasıydı.

Neden mi?

Siyaset ve siyasetçinin olmadığı yerde bürokrasi ve vesayet unsurları kendi krallıklarını ilan ederler de ondan.

Dondurulmuş Rus varlıkları Ukrayna'ya harcanacak

G7 zirvesinde dondurulmuş Rus varlıklarının Ukrayna'nın kullanımına sunulmasına ilişkin karar damga vurdu.

Putin ise bunun düpedüz hırsızlık olduğunu söyledi.

Buradan ülke olarak çıkaracağımız çok hakikat var zira sadece Filistinlilerin evini çalan Jacop hırsız değil, Avrupa kıtasında bunlardan mebzul miktarda mevcut.

<p>Esenköy beldesinde kıyıların ve açıklarında çok sıkılıkla görülen yunuslar bu kez drone ile kamer

Yalova'da ortaya çıktılar... Görsel şölen böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü