• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
22 Kasım 2023 Çarşamba

Dedeniz Demirağ'ı ortadan kaldırmasa o da olurdu

CHP Sözcüsü Deniz Yücel'i sıkı takip edelim zira son derece büyük bir hazine barındırıyor. Her ne kadar Mustafa Varank kendisini Faik Öztrak'ın farklı bir versiyonuna benzetmiş olsa da Faik Öztrak bunun yanında Millet Kütüphanesi sayılır.

Deniz Yücel CHP adına en son yaptığı açıklamada 'Erdoğan, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından gayet soğuk karşılandı, hatta Alman medyasında alay konusu oldu. Elbette bundan mutluluk duymuyoruz. Daha da ötesi, ülkemiz adına ziyadesiyle üzülüyoruz' dedi.

Yurt dışı haberleri sıkı takip eden birisi olarak Erdoğan'ın hangi cümleleri ile alay edildi tek bir satır bulamadım. Olaylara Almanya perspektifinden bakan birçok haberde Erdoğan'a yönelik eleştiriler olsa da alay eden tek bir satır göremedim.

Soylu'ya neden tek kelam edemediniz?

CHP olarak Almanya konusunda kelam ederken bence üç kez yutkunup, sonra kelam etmeniz gerekir.

Neden?

Hatırlayalım, Süleyman Soylu altılı masa olarak mutabık kalınan metnin bir büyükelçiye redaksiyon maksatlı gönderildiğini söylemiş, sonrasında bu elçinin Almanya'nın Türkiye büyükelçisi olduğu iddia edilmişti.

Eee, ne var bunda, iftira atmak kolay diyebilirsiniz.

İşte tam bu noktada ben de diyorum ki Kılıçdaroğlu'nun ağzından ne tek bir kelam duyduk ne de yasal yollardan Soylu'ya hesap soran bir CHP gördük.

Dönelim konumuza...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde Eurofighter savaş uçağı almak istediklerini ifade etmesini de değerlendiren Yücel, "Alman yetkililerin buna sessiz kalması üzerine Alman Başbakanı'nın yanında, 'Dünyada savaş uçaklarını üreten sadece Almanya mı? Birçok yerden bunların çalışmasını yaparız' diyerek Türkiye'yi parasıyla uçak almak için kapı aşındıran bir ülke olarak göstermiştir" dedi.

Bu satırları okuduğunuzda sanırsınız ki Türkiye Erdoğan iktidarına kadar kendi savaş uçaklarını üretiyor ve kimseden uçak almıyordu da şimdi yurt dışından savaş uçağı almaya kalkıyor.

En son söyleyeceğimi en başta ifade edeyim, CHP eski Genel Başkanınız İsmet İnönü, Nuri Demirağ'ın ürettiği uçakları bilerek ve isteyerek almayarak Nuri Demirağ'ı iflas ettirmemiş olsaydı, Divriği ve Yeşilköy'de açtığı Gökokulları'nı kapatmamış olsaydı, evet bugün belki de beşinci nesil savaş uçağımız yüzde yüz yerli ve milli olarak semalarımızda olabilirdi.

Anlaşılan o ki Deniz Yücel'in CHP sözcüsü olarak Türkiye Cumhuriyeti tarihine dair donanımı da slogan ve birkaç klişeden ibaret. O yüzden yukarıda bahsettiğim konuları bizzat kaynağından okumak ve öğrenmek isterse, Ufuk Uras Bey'in babası merhum Hasip Uras'ın kaleme aldığı 'Hayat bir tecrübedir' isimli kitabını okuyabilir.

Ayrıca Erdoğan'ın ortaya koyduğu alternatifsiz değiliz söylemleri, bu ülkenin bir partisi olarak sizleri neden rahatsız etti?

Türkiye ürettiği savunma sanayii ürünleri ile Kafkasya'daki Türk yurtlarını birer birer kahraman Azerbaycan ordusu ile birlikte istiklaline kavuştururken, Batı'ya Türkiye'yi gammazlamakla uğraşan ve 'maalesef Türkiye Azerbaycan'a silah yardımı yapıyor' diyenlerin partisisiniz siz.

Türkiye savunma sanayiinde ürettiği sistemler ile Afrin'i YPG/PKK'dan hürriyetine kavuştururken, Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu Afrin'e girmeyin diye diye yeri göğü inletiyordu.

Afrin PKK'dan temizlenince en çok da Almanya rahatsız olmuştu, bilmem anlatabildim mi?

Türkiye Mavi Vatan coğrafyasını teminat altına almak için Trablusgarp hükümetini ayakta tutmaya çalışırken, partinizin mensubu Engin Altay Trablusgarp hükümeti ile yol yürünmemesi gerektiğini, illa birileri ile yol yürünecekse seküler Hafter ile yol yürünmeli diyerek Batı'nın kayığına binmemizi telkin ediyordu.

O esnada Alman Devleti birlikte yol yürünmesini telkin ettiğiniz Hafter'e hülle yolu ile Mısır üzerinden silah göndermekle meşgul idi.

Bilmem anlatabildim mi?

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu