• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
4 Ekim 2023 Çarşamba

Bir lâhza-i teahhur

Geçtiğimiz pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM'de konuşmasını yapacağı kürsüye sadece 300 metre mesafede PKK terör örgütü tarafından bir terör teşebbüsünde bulunuldu.

Teşebbüs diyorum zira amaçlarına ulaşabilselerdi yanlarında bulunan dokuz kilogramlık C4 patlayıcı ile milleti çok vahim bir tablo ile karşı karşıya bırakabilirlerdi.

İki kahraman emniyet mensubumuzun son derece atik davranmaları sonucu saldırganlardan birisi başından vurularak etkisiz hale getirildi, diğeri de bu durum karşısında kendisini patlattı.

Hamdolsun ki saldırı etkisiz hale getirildiği için de bir can kaybı yaşanmadı.

İşte sizler ile paylaşmak istediğim şey bu noktadan sonra yaşananlar.

Halk TV ekranlarında uzun zamandır kullandığı dil ile son derece kışkırtıcı mesajlar veren Ayşenur Arslan, saldırı için aynen şunları söyledi: 'O kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan... Hiçbir şey yapılmadan ölünmez'

Ne bu şimdi?

Daha geçen İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyı PKK'nın yaptığına inandırmak için bu müptezellere ne dil dökülmüştü.

Şimdi de saldırının yapılış biçimini analiz edeceğim derken ağızlarından çıkan şu cümlelere bakar mısınız?

Hiçbir şey yapamadan ölmeyi tercih etmediler, Ömer Seyfettin'in 'Başını vermeyen şehit' hikâyesindeki gibi kellesini koltuğuna alan iki kahraman büyük bir faciayı önledi.

Ayşenur Arslan'ı dinleyince aklıma 21 Temmuz 1905 günü cuma selamlığında Sultan Abdülhamid'e yönelik yapılan terör saldırısı ve bu saldırının Sultan'ı öldürememesine son derece üzülen Tevfik Fikret geldi.

Doğu Anadolu'da bir Ermeni Devleti kurulmasının önündeki en büyük engel olan Sultan Hamid, Ermeni Devrimci Federasyonu tarafından öldürülmek istendi ve Edward Joris'in liderliğini yaptığı terör şebekesi devreye sokuldu.

Sultan'ın kullanacağı araca monte edilen zaman ayarlı bomba, Şeyhülislam Cemalettin Efendi'nin Sultan ile kısa bir konuşma yapması üzerine infilak edince, Sultan saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

Bunun üzerine Tevfik Fikret üzüntüsünden 'Bir lâhza-i teahhur' isimli şiirini kaleme aldı.

Bir anlık gecikme anlamına gelen şiirde Fikret şunları yazıyordu 'Ey şanlı avcı, damını bihude kurmadın. Attın fakat yazık ki, yazıklar ki vuramadın.'

Ayşenur Arslan da 'hiçbir şey yapamadan ölünmez' diyor.

Elbette bunu terör teşebbüsüne dair akıl yürütme anlamında söylüyor ama coğrafyamızda 'Bir lâhza-i teahhur' tadında şiirler yazacak Fikretler de bombayı yerleştirecek Edward Jorisler de Ermeni Devrimci Federasyonu'nun türevinde örgütler de mebzul miktarda mevcut.

Misal mi istiyorsunuz?

Daha birkaç ay evvel HDP Milletvekili Garo Paylan, Gazi Meclis'in çatısı altında elinde Taşnak çeteleri ile irtibatlı, Osmanlı Bankası'na kanlı saldırılar düzenlemiş Karekin Pastırmacıyan'ın fotoğrafı ile bir konuşma gerçekleştirdi.

Bu Karekin Pastırmacıyan, Sultan Hamid'e suikast düzenleyen, Doğu Anadolu bölgesinde yüz binlerce insanımızı katleden Taşnak çetelerine en büyük desteği sunan Ermeni terörist.

Maalesef Gazi Meclis'te Karekin Pastırmacıyan'ın posterleri ile kürsüde konuşmalar yapıldı da onu bile unuttuk.

Şimdi de terör saldırısı üzerine HDP 'Türkiye halkları ağır bedel ödemeye devam etmektedir' diyerek adeta meydan okuyor ve parmak sallıyor.

Sadece bunlar ile sınırlı da değil...

Altın Portakal isimli etkinlikte FETÖ ve PKK iltisakı nedeniyle kamudan ifraz edilenlerin tamamını masum gösterecek çabalar ortaya koyuluyor.

Tüm bunlar olurken bir de kafası karışıklar var.

'Altın Portakal'da düşünce ve sanata pranga vuruluyor' diyerek ekranlarda hançeresini yırtan, ByLock'u aklamak için New York'a kadar giden, çukur terörünün yaşandığı günlerde 'devlet hendeği kapatmaya giderken Kürtler ile arasında çukur açtı, devlet Kürtlere karşı ezme, bastırma ve göç ettirme politikası izliyor' diyen kafası karışıklar ise şimdi Kayseri-Develi'de hunharca katledilen veteriner teknikeri Mikail Bozlağan için ne kadar üzüldüğünü anlatıyor.

<p>Kaza, Aksaray - Konya karayolu Yenikent Akhan Kavşağı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A

Takla atıp hurdaya dönen otomobilden hafif sıyrıklarla kurtuldu

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor