• $17,9559
  • €18,2824
  • 1027.33
  • 2857.18
4 Ekim 2019 Cuma

Rus manikürü

Bakımlı ve güzel görünmenin en önemli şartlarından biri de manikür ve pedikür dür. Her türlü dış etkenlere maruz kalan ellerimize itina ile özen göstermeliyiz. İletişim esnasında bile sürekli ellerimizi kullandığımız için bakıma son derece dikkat edilmeli, hijyenik ortamda uygulamasını yaptırmalı, sezonun renkleri ile oje kullanılmalıdır. Bu hafta sizlere yepyeni bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.

‘’Rus Manikürü ya da diğer adıyla ‘’Medikal manikür’’ diğer manikür türlerinden ayrılan en önemli özelliği; kesme işlemi olmadığı için kan yoluyla bulaşan HEPATİT- AİDS gibi hastalıkların bulaşması ihtimalini ortadan kaldırması. Haftada 1 kere yaptırılan sulu manikürün kalıcılığı hemen ortadan kalkarken, Rus manikürü yaptırdığınızda çok daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Doğru tırnak kesimi yapılır, deri kalınlaşmaları ve nasırlar temizlenir, kalınlaşmış tırnaklar inceltilir ve tırnağın doğal yapısını bozmadan tırnak kanalları temizlenerek gerekli destekler yerleştirilir. Bütün bu uygulamalar mutlaka eğitim almış uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Rus manikürü özellikle diabet hastaları ve tırnağında mantar olan kişilerin de tercih sebebi olabilir. Ancak bu tarz hastalar mutlaka bir doktor kontrolünden geçip öyle karar vermelidir.

Rus manikürünü kilolu olup kişisel bakımını yapamayıp, kuaföre gidemeyip manikür ya da pedikür yaptırmak isteyen erkekler tarafından da tercih sebebi olabilir.

Ayaklarınıza da yaptırabileceğiniz bu yöntemle, ayaklardaki nasır ve sertleşme problemlerin giderilmesi, kalınlaşmış veya mantarlı tırnakların bakımı, deri sertleşmesi ile oluşan problemlere yönelik bakımlar, deforme tırnakların bakımı, çatlak topuk bakımı, batık tırnaklarda lastik sistemi, diyabetli ayakların bakımı gibi sorunlara çözüm getirir. Ayak bakımı, ayakların temizliği ve oluşabilecek enfeksyonların önlenmesi amacıyla yapılır.
Ayakta meydana gelen nasırlar ayak bakımı sırasında tedavi edilir. Ayak tırnakları kısaltılır ve düzeltilir. Ayak tabanında oluşan deri sertleşmesi tedavi edilir. Parmak aralarındaki ölü deri dokusu temizlenir.

Rus pedikürü ayak bakımını standart bir pedikürden ayıran özellikler şunlardır;

Ayağın gereksinimi bilen ve saptayan, ayak sağlığı uzmanı tarafında yapılması

Cerrahi koşullarda, steril bir ortam ve steril aletler ile yapılması

Ayak bakımının özel podoloji cihazları ile yapılması

Ayakların suda bekletilmemesi

Tırnak kenarlarındaki etlerin kesilmemesi

Sorunlu olmayan sağlıklı ayaklarda da Rus ayak bakımının getirdiği önemli avantajlar vardır.

Herhangi bir kesim işlemi yapılmadığı için enfeksiyon riski olmaz.

Pedikür uygulamalarında sık görülen batık tırnak, mantar sorunu engellenmiş olur.

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü