• $17,9131
  • €18,2474
  • 1022.97
  • 2750.49
9 Eylül 2019 Pazartesi

Yürekli analar, yüreksiz siyasetçiler...

Bu mübarek analar, çocuklarını kaçıran, ABD’nin silahlandırıp kiralık katil haline getirdiği örgüte, üstelik ‘sırtını PKK’ya PYD’ye dayayanlara’, Diyarbakır’ın ortasında meydan okumaktadırlar.

O siyasetçiler ki, anaların dağa kaçırılan çocuklarının, ellerine silah verilip bir cinayet makinasına dönmüş örgüte katılmaları sonucu, onların kanlarından beslenerek utanmadan siyasetçiyim diye ortada dolaşmaktadırlar. O siyasetçiler ki ‘halk savaşı’ gibi başka literatürden yürütülmüş kavramlarla konuşarak; ABD emperyalizminin bölgesel ‘vekâlet savaşçısı’ haline gelen kiralık katillerin eylemlerini desteklemekten, onların cinayetlerine masum gerekçeler göstermekten başka bir şey yapmamaktadırlar. Onlar ki, kendi çocuklarını sadece pahalı kolejlerde, üniversitelerde okutmakla yetinmeyip; başta ABD olmak üzere dışardan buldukları desteklerle Avrupa’da okuturken, garip anaların evlatlarının dağa kaçırılmasına destek vermektedirler.

ANALARI SUSTURAMAZSINIZ!

Bu olay, evlatları kaçırılan, dağa çıkarılan anaların yüreğinin tahammül mülkünü aştığını gösterdiği gibi; siyasetçi, aydın, sanatçı kılığında dolaşan bir sürü yüreksiz, seviyesiz, hemen her konuda samimiyetsiz olan bir güruhun bu toplumda her şey normalmiş gibi yaşadığını da gün yüzüne çıkarmıştır.

Siyasetçisi ne diyor, ‘Fazile ananın oğlu zaten kaçırılmamış, Ayşe ananın kızının kendisi kaçmış, Fatma ananın çocuğu zaten dağdaymış!’ bu ne rezilliktir, bu nasıl bir seviyesizliktir. Yüzlerce çocuk dağa kaçırılmışken, kızların başına gelenler, bir şekilde dağdan kaçıp kurtulan çocukların yaşadıklarını anlatırken ifade ettiklerinde, örgüt denilen cinayet makinasının nasıl bir pislik yuvası haline geldiği zaten ortaya çıkmışken siz ne yaptınız, duymadınız mı okumadınız mı?

Hele bazı siyasetçi kılığında ekran ekran dolaşan utanmazların “analar HDP önünde çocuklarını isteyene kadar, gitsinler İç İşleri Bakanlığının kapısında oturup çocuklarını devletten istesinler” deme zavallılığına ne dersiniz! Bir taraftan devletin o çocukları terör örgütünün elinden almak için, PKK/PYD cinayet örgütünü yok etmek için mücadele etmesini kınayacak, İç İşleri Bakanı Soylu’yu yerden yere vuracaksınız, sonra bunları söyleyeceksiniz; bu nasıl bir ahlaksızlıktır!

ANALAR KAZANACAK

Terör örgütüne karşı tavır almıyorlar diye eleştirilen siyasi yapının böyle bir şey yapma kabiliyetinin olmadığını aslında herkes bilmektedir fakat halktan şu kadar oy aldıktan sonra bu oya dayanarak terör örgütüne tavır alabilirler düşüncesiyle, bir ümitle bunu söyleyenleri bir tarafa koyabiliriz.

Hatta ‘sol bileşenler’ gibi bir takım sıfatlarla bu yapı içine girerek, buraya eklemlenen bazı adamların yine cinayet örgütünün onayı ile bu partinin içinde yer alanların, hatta milletvekili olanların da bu konularda söyleyecek bir şeylerinin olabilmesi mümkün müdür! Bu ‘sol bileşenler’in ABD emperyalizminin silahlandırdığı ‘proxy örgütle’ kurduğu ittifak, onların ‘neyin bileşeni’ olduğunu ortaya koymaya yetmez mi? Cinayet örgütünün bütün bileşenleri artık şunu bilsinler, anaların yüreği ayaklanma halindedir.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü