• $13,3384
  • €15,1602
  • 790.856
  • 2027
29 Mart 2014 Cumartesi

İhanetin böylesi

YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Artık mesele bütün çıplaklığıyla ortadadır. Türkiye'ye ihanet etmiş bir çete yabancı istihbarat servisleriyle birlikte, açıkça ülkemize karşı savaş açmıştır. Artık paralel yapı, cemaat tartışması bütünüyle sona ermiştir. Bütünüyle yabancı servislerin maşası haline gelmiş bir alçaklar güruhuyla karşı karşıyayız.
Batı'nın Suriye karşısında Türkiye'yi neden yalnız bıraktığını, Özgür Suriye Ordusu'nun neden ortada kaldığını, Suriye'de binlerce insanın katliamına yol açan olayların neden devam ettiğini artık sormaya gerek yok. "Türkiye'deki ihanet çetesi", Türkiye'nin bütün planlarını deşifre ederek yürüttüğü politikaları, Batı'ya karşı dezenformasyon yaparak veya Batı'daki Türkiye karşıtlığıyla işbirliği halinde Türkiye'ye karşı kullanmıştır.

Yolun sonu: İhanet

Bu ihanetin içinde yer alanlar, bir tarafta Başbakan Erdoğan'ı hedef alırken, diğer taraftan da meseleyi uzuca bir süre bir fikir farklılığıymış gibi, görüş ayrılığıymış gibi takdim etmeye çalışmışlar; bunun yeterli olmadığını görünce yolsuzluk operasyonu adı altında Başbakan'ı etkisizleştirip doğrudan "devletin merkezini", siyaset kurumunu felç edip devleti ele geçirmeye yönelmişlerdir. Başbakan'ın meydanlarda öfkeli konuştuğunu düşünenler, Suriye'de Özgür Suriye Ordusu'na, Türkmenlere yapılan yardımı engelleyen operasyonları görmezden gelerek, bu kirli ve karanlık çetenin,"bütünüyle Türkiye düşmanlığı üzerine kurulu bir strateji" izlediğini ısrarla fark etmeyenler, sanırım son ihanetle hiç olmazsa durumu idrak etmeseler de, fark etmişlerdir.
Meselenin şuraya veya buraya çekilecek bir tarafı kalmamıştır. İhanette ittifak edenler bellidir. Maalesef bunların bir kısmı, sadece iktidara muhalif oldukları için ya bu ihanet çetesine destek vermiş, buradan hükümetin sarsılmasıyla kendilerine alan açılacağını ümit edenlerden oluşmaktadır. Bunların dışında, doğrudan doğruya bu alçak ittifakın içinde yer alan büyük sermayenin bazı kesimleri, merkez medyanın kiralık kalemleri ve sözcüleri, devletin içinde örgütlenmiş karanlık yapının elemanları ve elbette ki yabancı servislerle iç içeleşmiş bütün bu unsurlar, "Türkiye düşmanlığında buluşmuş" bulunmaktadırlar.

Biletlerinizi aldınız mı?

Başbakan Erdoğan'a sert diyenler, ümit ediyorum bu ihanetten sonra artık onun öfkesini anlayacak duruma gelmişlerdir. Başbakan'ın üslubundan şikâyet edenler, bugün aynaya bakarak kendi sessizliklerinden veya bu ihanet karşısındaki suskunluklarından ya da bu sebeple göz yummuş olmalarından utanacak bir duyguyu hâlâ hissetmemekteyseler söylenecek bir şey yok demektir.
Türkiye'de "örümcek ağı gibi örgütlenmiş bu ihanet şebekesinin" ortaya çıkması bu kadar zarar vermesine rağmen, hiç olmazsa bugün deşifre edilmiş olması, yine de önemli bir şeydir. Milletin, bu alçaklara yarın gerekli cevabı vereceğinden, artık kimsenin şüphesi olmasın. Esas hesap günü, yarından sonra başlayacaktır. Devletin bütün kurumlarını, illegal bir şekilde ele geçirmeye çalışan, dinleyen, sırlarını ortaya döken, milli güvenliğini tahrip eden, "milletin hukukuna ihanet eden" bu çetelerle mücadele etmek, gerçekten "yeniden bir milli mücadele yapmak" demektir.
Bu çetenin, vatanın bütün kalelerini, bütün kurumlarını, bütün bilgilerini "uluslararası güç merkezlerine" pazarlayarak, hangi iğrenç çıkarları elde ettikleri, yarın adalet önünde bir bir ortaya konulacaktır. Eğer hâlâ kaçmamışlarsa bu alçaklar, hesap verip, cezasını bulacaklardır. Ama bu alçaklığa göz yumanlar bir daha hangi yüzle sokağa çıkacaktır, onu bilemem.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?