• $15,5456
  • €16,2147
  • 896.84
  • 2419.99
2 Temmuz 2018 Pazartesi

24 Haziran'ın asıl kaybedeni kimdir?

Kazananını biliyoruz, orada sorun yok durum apaçıktır Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, Türk ve İslam dünyası kazanmıştır, dünyanın bütün mazlumları kazanmıştır. Kaybedenlerin kimler olduğunu iyi kötü tahmin edebiliriz fakat asıl kaybedeni kimdir? Sorunun cevabını lafı dolaştırmadan söylemek isterim.

“Fikrimce asıl kaybeden FETÖ’dür. Onlar bütün ümitlerini bu seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaybetmesine bağlamıştılar. Bütün çalışmalarını, ittifaklarını buna göre organize ederek, bütün ihanet kapasitelerini (ki bunlar arasında seçim öncesi terör eylemleri, sokak çatışmaları ve elbette bugüne kadar asıl idealleri olup da bir türlü uygulamaya sokamadıkları iç savaş vardır) harekete geçirmiş olmalarına rağmen bunu başaramamış olmanın şaşkınlığını, hayal kırıklığını yaşamaktadırlar.”

Elbette onlar da seçimlerde özellikle Başkanlık seçiminde hemen netice alamayacaklarını yapılan ve yaptırdıkları kamuoyu çalışmalarından biliyordular bu sebeple maksatları ilk aşamada seçimi ikinci tura bırakmaktı, çünkü birinci aşamada bu neticeye ulaşabilseydiler henüz açığa çıkmamış, devlet içinde ve dışında bütün unsurlarını harekete geçirip oluşturacakları bir kaos ortamında, ikinci turda istediklerini almayı planladıklarını anlamak zor değildir.

HANGİ HESAP BOZULDU?

Burada uluslararası destekçilerinin devreye girmesi, reyting kuruluşları başta olmak üzere ekonomide daha sarsıcı etkiler oluşturmak üzere büyük fonların ellerindeki vadesi gelmemiş kağıtları satıp çıkması dâhil döviz kurlarında ekonomide görülmemiş seviyelere ulaşıp ekonomiye darbe vuracak seviyelerin görülmesi, siyasette sarsıntı yapacak, istikrarsızlık ortamına dönüştürecek suikastlar dâhil her türlü saldırıyı uygulamaya sokup, ‘kaybediyorlar, kontrolü kaybettiler’ atmosferi oluşturup, seçimi ikinci turda almak için her türlü ihaneti yapabilirlerdi.

“Bu ihanet ‘networkü ’nün bütün hevesleri kursaklarında kalmış Türkiye yoluna devam etmiştir fakat burada bu gözü dönmüşlüğün, bu alçaklığın Erdoğan düşmanlığının nedenlerini çok iyi düşünmek durumundayız! Bu durumu elbette bir kişiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsına yönelik bir kin ve düşmanlık duygusuyla açıklanacak bir şey değildir. Bu düşmanlığın temelinde Erdoğan’ın dünya sisteminin taleplerine verdiği cevaplar, Ortadoğu ülkelerinin siyasi coğrafyasını değiştirmeye, Suriye, Irak, İran ve elbette ki Türkiye’nin sınırlarını yeniden çizmeye ülkeleri parçalamaya dönük dünya sisteminin patronajından gelen talep karşısında, ortaya koyduğu tavır bulunmaktadır.”

Bu düşmanlığın temelinde ABD’nin, PKK/PYD’ye yapılan binlerce TIR silah yardımına, askeri eğitim ve organizasyon desteğine rağmen El Bab’da, Afrin’de, bütün bölgede Suriye’de uğranılan hayal kırıklıkları, Sincar’da, Kandil’de aldığı karşılıklar vardır.

TÜRKİYE KAZANINCA

Açıkça ortadadır: FETÖ yapılanmasının Türkiye’ye yönelik bir operasyon aracı olarak kullanılması kendiliğinden bir iş değil doğrudan doğruya sitemin patronajının NATO karargâhıyla irtibatlı GLADYO gibi unsurları vasıtasıyla cuntalar ve askeri müdahaleler, örtülü sivil yapılar üzerinden kurduğu kontrolü kaybetmesinin neticesidir. Dolayısıyla seçim öncesi bütün Türkiye karşıtı girişimlerin arkasında da aynı merkezler ve başta FETÖ olmak üzere onun araçları, uzantıları vardır.

“Evet, Türk milleti oyunu bozmuştur, bu seçimleri kaybetmişlerdir, Türkiye karşıtı operasyonun onun arkasındaki bütün unsurlar kaybetmiş, elbette ki operasyon merkezi kaybetmiştir fakat asıl kaybeden FETÖ yapılanmasıdır; çünkü artık Türkiye için ‘operasyonel değerinin’ dahi kalmadığı ortaya çıkmıştır. Bu kullanım değerini kaybetmiş kiralık elemanları ABD başka hangi işler için kullanmayı düşünür ya da düşünür mü? Şimdi soru budur. Türkiye kazanınca durum değişmiştir, hesaplar yeniden yapılacaktır.”

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!