• $7,4745
  • €9,0452
  • 441.585
  • 1556.77
27 Eylül 2011 Salı

Yaralar sarılmış!

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Sarı-kırmızılı takım dün akşam karşısında Eskişehirspor gibi güçlü bir takım buldu. Bu takımla başa çıkmak ve maçı kazanabilmek için ne yapmak lazımdı? Rakip olarak çok koşmak, mücadele etmek ve gol atmak... İşte G.Saray bunu başardı. Gökhan'ın, kornerden gelen topa tüm defans oyuncularının üzerinden zıplayarak attığı kafa gol alkışlanmaya değerdi. Kolay değildi... O anda Eskişehirspor kalesinin içi karma karışıktı. Kalede Ivesa dikkatli, defans oyuncuları Diego, Dede G.Saraylı futbolcuların hemen yanındaydılar. Ama Gökhan iyi takip edip golü atmayı başardı.
G.Saray'ın defansı özellikle ikinci yarıda çok hata yaptı. Eskişehirspor ha gol attı atacak diye taraftarların yürekleri ağızlarına gelmiş olmalı. Dünkü maçta Elmander'i dikkatle izledim. Fatih hoca, onu tek santrfor olarak oynattı. Ama Elmander'i ben sahada görmedim... Fizik gücü çok iyi bir futbolcu değil. Belki ayakları topla gayet iyi ama o kadar. Mücadelesi hiç yok. Elmander'in yeri santrfor değil...
TERİM DOĞRU YAPTI
Kazım ve Riera oynadıkları sürece bir şeyler yapmak istediler. Özellikle Riera. İkinci yarıda çıkmadan evvel nefis bir şut attı. Ivesa iki direğin birleştiği yere giden topu aynı güzellikte kurtardı. G.Saray'da Selçuk, Sabri ve yeni transfer Melo bulundukları mevkii çok iyi korudular. Sabri, sağ bek dün de çok iyi oynadı. Ama bir ara Sabri'yi orta sahada da gördüm. Yanlışı Terim gördü ve Sabri'yi eski yerine çekti. Yeni transfer Melo orta sahanın en iyisi. Direkten gelen topa vurarak G.Saray'ın 2. golünü attı. Onun en büyük meziyeti; orta sahada oynuyor ama hem forvete yakın hem de defansta oynayan Ujfalusi ve Gökhan'ın arasına girip destek olması.
Kaleci Aykut'a pek fazla bir şey gelmedi. Ama oynama şansını iyi kullandı. Hep derler 'gol yemeyen kaleci iyidir' diye. İşte dün akşam da Aykut gecenin iyilerindendi. Eskişehir özellikle 2. yarıda gol atmak için G.Saray yarı sahasında oynadı. Defans oyuncuları Diego ve Dede bile gol atmaya, gollük pas vermeye, forvetteki arkadaşlarının yardımına koştular ama olmadı. Orta sahadaki Kamara, ayağına çok hakim ve çok iyi pas dağıtıyor.
Eskişehirspor 2-0 yenildi ama kimse bu takım kötüdür diyemez.. Galatasaraylılar'a ise müjde; G.Saray toparlanıyor...

<p>Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin genel başkanlığına seçilen A

Türk dostu Armin Laschet kimdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beyaza bürünen İstanbul'dan kar manzaraları

Hobi olarak başladı şimdi taleplere yetişemiyor