• $7,4125
  • €9,024
  • 442.261
  • 1542.45
10 Mayıs 2011 Salı

Üç puan bir başarıdır

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, ligden düşen Kasımpaşa ile mücadele etti. İnsan ne bekler? İyi futbol, farklı galibiyet... Evet, G.Saray maçı kazandı ama kazanırken zorlandı.
Bir ara maç 1-1 berabere iken yardımcı hakemin yanlış bir ofsayt kararı Kasımpaşa'nın ikinci golü atmasına mani oldu. Ama diyeceksiniz ki; maç 2-2 olsa ne olur, her iki takım kazansa ne olur? G.Saray için şöyle bir puan cetveline bakın. Kaybettiği maçların sayısı galip geldiklerinden çok fazla. İşte böylesine iki takımın sahadaki mücadelesini rakibinden az da olsa daha iyi olan G.Saray kazandı. Ama bu arada G.Saray kazanırken çok hata yaptı. Birkaç tanesini yazmak, 'Nasıl olsa kazandık' dememek lazım.

PENALTI KURTARDI
31. dakikada Culio, Stancu'ya çok güzel bir pas verdi. Stancu, rakip kaleciyle karşı karşıya kaldı. Herkes gol beklerken o, topu dışarı attı.
Gelelim yenilen gole: 45. dakikada uzun bir top geldi, Kasımpaşa defansından. Çağlar, topa yakındı ve topa doğru koşmaya başladı. Ama bir de baktık Aykut kalesinden çıkmış ceza sahası çizgisini geçmiş, rakibinin üstüne gelişi güzel gidiyor. Gitsin bir şey demeyeceğim. Topa müdahale edebilse sorun yok. Ama topu ıska geçti ve Dimitrov, bomboş G.Saray kalesine Kasımpaşa'nın golü olarak attı. Herkesin kafasında 'Acaba G.Saray ikinci yarıda da kötü mü oynayacak?' sorusu vardı. Penaltı G.Saray'ı kurtardı. Fırat'ın yaptığı hareket penaltıydı. Hakem de doğru karar verdi. O anda oyuna giren Baros, penaltıyı gole çevirince Kasımpaşa'nın bütün direnci gitti. G.Saray bu dakikadan sonra rakip yarı sahada oynadı. Servet'in bir yan topta kafa ile attığı üçüncü gol görülmeye değerdi. G.Saray için en önemlisi unuttuğu üç puanı tekrar hatırlamasıdır. Bu da bir başarıdır...

<p>Peki, yeni gelen aşılar nasıl uygulanacak? Toplum  Kovid-19’a karşı ne zaman bağışıklık kaz

Kısıtlamalar kalkıyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu

İHA fabrikası Ankara'da üretime başladı