• $7,376
  • €8,9693
  • 441.941
  • 1556.68
02 Mayıs 2011 Pazartesi

Son saniyeye kadar kovalar

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor ligin en güçlü takımı ile oynadı. Maçtan önce ben de tereddüt içindeydim; Acaba diyordum bu maçtan Trabzonspor puan kaybetmeden çıkabilir mi? Ama yanlış düşünmüşüm. Trabzonspor, bırak sadece 3 puan almayı, rakip kalede üç gol bulup maçı 3-0 gibi farklı bir skor ile kazandı, yürekten kutlarım. Zira kolay bir maç değildi.
Trabzonspor takım olarak iyiydi ancak bir ameliyat geçiren kaleci Tolga, fedakarlık yapıp kalesine geçmiş, ve fevkalade de iyi oynamıştır. Aferin Tolga'ya.

SAĞI PARÇALADI
Egemen her zaman alıştığımız gibi geri dörtlüde oynamadı. Şenol Güneş ona, sol tarafta görev verdi ve bunu da iyi düşünmüş. Egemen, Gaziantepspor'un sağ kulvarını paramparça etti.
Hatta yaptığı nefis bir ortayla 43. dakikada Pawel Brozek, nefis kafa vuruşuyla G.Antepspor kalecisini hareketsiz bıraktı ve maçın kırılma noktası da buydu zaten! Gaziantepspor penaltıdan ilk golü yemiş, penaltıyı yapan oyuncusu Dany kırmızı kart görmüş, sahada 10 kişi, mücadele etmek zorunda ama nereye kadar! Burak, ona verilen nefis ara pasını çok iyi kullanarak Karcemarskars'ı da çalımlayıp Trabzonspor'un üçüncü golünü atınca, maç ta orada noktalandı.

 ANTEP KADERİNE RAZI
İkinci 45 dakikada G.Antep nedense neticeye razı oldu. Futbol bu, oynasana oynayacağın kadar ne olacağı belli mi? 3-4 kişi bir araya geldiler ve birbirleriyle paslaşa paslaşa adeta vakit geçirdiler. Cenk Tosun ve Olcan bir şeyler yapmak istedi ama onlara da Trabzonspor'un fedakar file bekçisi Tolga Zengin müsaade etmedi.
Trabzonspor, korkulu Gaziantepspor'u 3-0 yenerek Fenerbahçe'ye 'peşindeyim' dedi. Hem de iyi futbol oynayarak, güzel goller atarak ve çok iyi mücadele ederek.

<p>Bir önceki PPK toplantısında faizler yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltilmişti. Ekonomistler, Merke

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor

Enerji timlerinin zorlu öesaisi