• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
17 Ocak 2012 Salı

Son saniye golü

F.Bahçe dün Manisaspor karşısında 93 dakika kazanmak için her şeyi yapmak istedi. Maçın zaten büyük bir bölümü Manisa'nın yarı sahasında geçti. Bu arada bir tek kontratak izledik ikinci 45 dakikada onu da Simpson, Volkan'ın hatasından beraberlik golü olarak ağlara gönderdi.
F.Bahçe kazanmak için çok uğraştı... Bu arada Stoch ve Caner'e ayrıca değinmek isterim. Muazzam mücadele ettiler. Hele F.Bahçe'de hep yedek kalan, son dönemde forma şansı bulan Stoch dün takımının kurtuluşunda Caner'le birlikte başrolü oynadı. Hele Caner'e verdiği gollük pas ve onun da durdurmadan topu ağlara göndermesi F.Bahçe için galibiyetin başlangıcıydı.
CRİSTİAN KURTARDI...
Ama birden her şey bozuldu. M.Topuz olsun, Cristian olsun hele hele Bienvenu rakip kalede pozisyonlar bulmalarına rağmen başarılı olamadılar. Bu arada F.Bahçe kaçırdıkça kaçırsın, Simpson'un golüyle her şey alt üst oldu. İşte futbol bu; sen oynarsın, kaçırdıkça kaçırırsın ama rakip bir pozisyon bulur, golü atar sen de oturup ağlarsın... Allah'tan F.Bahçe'nin rakibinden daha iyi oynadığı maçta Cristian son saniye golüyle iyi oyunun karşılığını verip tüm takımı kurtardı.
F.Bahçe'de Bienvenu'ye hayret ettim. Halbuki ondan daha önceki maçlarıyla kıyaslayınca Manisa'ya karşı gol atar bir şeyler yapar diye düşündüm. İyi fiziğine rağmen hiç gözükmedi. Orta sahada aksayan bir isim de takım kaptanı Emre Belözoğlu'ydu. F.Bahçe orta sahasında dolaştı durdu ama bir tane arkadaşına gollük pas veremedi.
ÇUBUKLU'NUN GÜCÜ
F.Bahçe dün rakibinin anlayışıyla klasik çubuklu ile sahadaydı. Bu, Lefter'in F.Bahçe futbol takımına hediye ettiği formadır. Renkleri ve çizgileri Lefter sırtına giydiği zaman F.Bahçe'ye çok goller kazandırmış ve çok iyi oynayarak arkadaşlarına gollük paslar vermiştir. Dün de F.Bahçe çubuklunun gücüyle belki çok hırslıydı.
Hiç unutmam bir maçta Lefter'le karşı karşıya kaldık. Ben kalemden 2-3 metre çıktım Lefter'in vuruşunu bekledim o da nefis vurdu. Top önce sağ direğe sonra sol direğe vurdu ve kucağıma geldi. Kendisini yere attı ve 'Çok şanslısın' dedi.
Eğilip onu yerden kaldırdım 'Sen de topa vurmayı bilmiyorsun' dedim, gülüştük. O maçı G.Saray kazandı ama dostluk vardı. Tıpkı cenaze töreninde olduğu gibi.

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı