• $16,6292
  • €17,3485
  • 967.36
  • 2388.69
21 Mart 2012 Çarşamba

Sivas bileğinin hakkıyla...

G.Saray, bir kaç gün önce çok önemli bir maç oynadı. F.Bahçe karşısında 15 dakikada 2-1 mağlup duruma düştü ama oyunun tam bütününde çok koştu, çok mücadele etti ve çok yoruldu. Maçtan sonra G.Saraylı futbolcuların yorgun-bitkin hali gözlerden hiç kaçmadı. İşte dün akşam G.Saray böylesine zorlu bir mücadeleden sonra, mücadele eden, koşan, futbolu da iyi oynayanlardan kurulu Sivasspor karşısında son on dakikaya kadar yok oldu gitti.
G.Saray, bakti ki son dakikalarda eleniyor, tüm futbolcularıyla rakip kalede gol aradı ama boşuna. Bir kere Sivasspor defansı çok iyiydi. Hele Murat, gecenin yıldızıydı.
Sivasspor'un çok iyi oyuncuları var. Kadir, Pedriel, Navratil, hele maçın golünü atan Erman Kılıç, bitmek tükenmez bilmeyen bir enerjiye sahip. İlk dakukadan son dakikaya kadar her topun peşinde koşan Erman Kılıç'tı. Ben kaleci Atilla'yı da beğendim. Kardeşim Rıza, elinde Atilla gibi bir kaleci varken yabancı kaleci peşinde koşma. Benden sana ağabey tavsiyesi.
Eneramo'yu dikkatle izlediniz mi? Topu ayağına aldığı zaman direk kaleye doğru gidiyor. Fazla top kontrolü yok. Bir de onu yapabilse güçlü fiziği ve süratiyle her maçta gol yapar ve lig sonunda da gol kralı olur.
G.Saray herhalde nasıl olsa bu maçı kazanırım dedi. Özellikle Fatih, futbolda bu sözün anlamını çok iyi bilen teknik adamdır. İki hafta evvel rakibini kendi sahasında 4-0 yen, hatta bir sürü de gol kaçır, Ziraat Türkiye Kupası'nda yine aynı rakiple oyna, maçı 1-0 kaybet ve elen... İşte futbolun anlaşılmaz tarafı bu.
Hakem Kamil Abitoğlu, maçı kötü idare etti demeyecektim ama son dakikada sağ taraftan ortalanan top Ziya'nın gözle görülür şekilde eline çarptı. Abitoğlu, bukesin penaltıdır. Belki sen de G.Saray'ın kötü oyununa kızdın oh olsun diyerekten penaltıyı vermedin. Ama maçın neticesiyle ne kadar çok tesirin oldu. Eve gittiğin zaman yat, şöyle uzun uzun düşün bakalım Abitoğlu..

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...