• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
12 Ekim 2011 Çarşamba

Play-Off hakkımız

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Milli takımımızın Almanya karşısında oynadığı futbol hepimizi üzmüştü. Nitekim farklı da mağlup olduk. Ama dün futbolcularımız Almanya'nın, Belçika ile oynadığı maçı düşünmeden elinden geldiğince mücadele etti. Maçın büyük bir bölümü Azerbaycan'ın yarı sahasında oynandı. Futbolcularımızdan her an gol bekledik. İlk yarı bunu beceremedik.
İkinci yarıda Milli Takımımızın tüm oyuncuları rakip kaleye gidip gol atmayı düşündü ve attı da. Bir tanesi gerçekten ofsayttı. Ama sonrasında Selçuk'un, verdiği harika gollük pası Burak gole çevirdi.
Defansımıza pek fazla iş düşmedi. Sabri, orta sahadaki futbolcularımızla beraber hücumda oynadı. Ve pek çok rakip kaleye orta yaptı. Ama olmayınca olmuyor. Forvetimiz özellikle Kazım Kazım, hiçbir şey yapmadı. Hiddink onu çıkartmak için çok geç kaldı. Hamit, toplara çok iyi vuruyor. 
SİNAN ÇOK İYİ KALECİ
Emre, orta sahada M.Topal'la beraber rakip kaleye giderken çok iyi paslar verdiler. Arda bir sol taraftar bir sağ tarafta rakibin üstüne üstüne giderek ayağındaki topu orta sahadan süratle gelen arkadaşlarına gollük paslar verdi. Ama Emre olsun, Burak olsun hele hele Kazım olsun bu toplara vuramadı.
Milli Takımımızın kalecisi Sinan, ilk defa oynuyor. Ama hiç de kötü bir kaleci değil. Fiziği, boyu fevkalade. Bir kaleci için yeterli olan özelliklere sahip. Ve defans arkadaşları Egemen, Hakan ve Gökhan'la uyum içinde oynadı. Sabri'yi saymıyorum çünkü defans olarak hücumu düşündü haklı olarak. 
Play-off'a kaldık. Artık Milli Takımımızın çok iyi hazırlanması lazım. Ben gazetede okumuştum; Hiddink bir aylık kamp yapacağız diyordu. Şimdi ellerinde imkan var. Almanya direk gidiyor ve seyrettiğimiz Almanya çok iyi bir takım. Kanımca şampiyonluğun da en büyük adayı. Önemli olan Türk Milli Takımının, play-off'larda hangi takımlarla nasıl mücadele edeceği..
Artık bundan sonra Milli Takımımıza iyi şanslar dilemekten başka söyleyecek söz bulamıyorum..

<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kar yağışı sonrası İstanbul barajlarında son durum

Balıkçıların buz tutan nehirdeki zorlu mücadelesi