• $15,8988
  • €16,8109
  • 938.908
  • 2380.87
16 Aralık 2011 Cuma

Köleliğe hayır

Bir başkan, Kulüpler Birliği'nde A.Gücü ile sözleşmesini fesheden Özgür Çek'le Uğur Uçar'ı 'Kulübünüzden içeri sokmayın' demiş. Bu, hiç insani bir girişim değil

Son günlerde yazılı ve görsel medyaya da yansıyan çok önemli bir haber var. Sözleşmeye dayalı alacakları ödenmeyen ve talimatlardan kaynaklanan haklarını kullanıp ödeme yapılması hususunda kulübe zaman tanıyan aksi halde sözleşmelerini fesh edeceğini ihtar eden Uğur Uçar ve Özgür Çek için bir kulüp başkanı, Kulüpler Birliği toplantısında konuyu gündeme getirmiş ve sözleşmesini alacakları ödenmediğinden fesh eden futbolcuları transfer etmemeleri hususunda tüm kulüplerden destek istemiştir.

GİRİŞİM HUKUKA AYKIRI
Demek istemiştir ki 'Bu futbolcuları kesinlikle kulüplerinizden içeri sokmayın'. Demiştir ama o futbolcuların nasıl yaşayacağını, evlerine nasıl bakacaklarını söylememiştir. Futbolcuların çalışma özgürlüğünü sınırlandırmak istemiş, bunda muvaffak da olmuşlar. Ama bu girişim açıkça insani bir girişim değildir. Ve hukuka da aykırıdır. Bizim Profesyonel Futbolcular Derneği olarak hiçbir kulübümüzün böylesine insani ve hukuk dışı bir kararı almayacağı ve mağdur edilmiş ismini saydığımız bu iki futbolcuyla beraber profesyonel futbolcuların çalışma özgürlüğünü sınırlandırmayacağı yönündedir. Aksi halde bunun hukuki sorumluluğu çok hem de çok ağır olacaktır.

ÜÇÜNCÜ LİG KALKIYOR
Gene son günlerde TFF Yönetim Kurulu'nun önümüzdeki sezon sonundan itibaren 3. Ligi kaldıracağı hususunda bilgilere ulaşılmıştır. 57 kulüpte profesyonel olarak futbol oynayan yaklaşık 1.400 profesyonel futbolcunun işsiz kalmasına sebep olacak bu girişimin Türk futbolunda nasıl bir felakete yol açacağını görmemek için kör olmak lazımdır. 3. Lig'de uygulanan ve hedefe ulaşmayan yaş sınırlaması uygulaması karşısında mağdur edilen profesyonel futbolcu kardeşlerimizin, ligin tamamen kaldırılması karşısında çok daha zor durumda kalacakları ve evlerine belirli bir süre sonra maddi-manevi destekte bulunamayacakları bir gerçektir.

YA FUTBOLCU HAKLARI
Türkiye'de futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamakla kanunla görevlendirilen TFF'nin böyle bir yanlışı yapacağını hiç zannetmiyorum. Zira TFF, Türk futbolcularının da haklarını korumak mecburiyetindeki üst kuruluştur. Kaldı ki burada tam aksi oluyor. TFF 3. Lig'i kaldıracak hususu kulaktan kulağa yayılıyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak