• $15,9591
  • €17,0384
  • 948.652
  • 2380.9
21 Kasım 2011 Pazartesi

Kalecilerin maçıydı...

Beşiktaş ve G.Saray belki de sezonun en iyi maçını oynadılar. Önemli olan takım olarak iyi oynamaktı. Onu başardılar. Özellikle her iki kaleci de görevlerini çok iyi yaptılar. Cenk olsun Muslera olsun gol olabilecek pozisyonlarda kalelerini iyi korudular. Kaleciler görevlerini iyi yaparken her iki takımın forvet oyuncuları inanılmayacak golleri de kaçırdılar.
İlk yarının 25. dakikasında Almeida, ardından 31. dakikada Simao, gol olabilecek iki net pozisyonu dışarı attılar. İkinci yarıda G.Saray'ın Melo, Selçuk ve Engin'den kurulu orta sahası çöktü. Her an Beşiktaş gol atacak derken bu arada Kazım 56. dakikada yüzde yüzlük golü auta atarak kaçırdı.
Dün gece sahada çok gol pozisyonuna giren fakat bunları atamayan iki büyük kulübümüz vardı. G.Saray defansında oynayan genç Semih, defansın bel kemiğiydi. Yanındaki Ujfalusi ile beraber adeta defansın garanti sübaplarıydı. Galatasaraylıların çok şey beklediği Ayhan ve Elmander hiçbir şey yapmadılar. Nitekim ikinci yarıda Fatih Terim, Ayhan'ı oyundan aldı. Elmander, sahada yoktu. Oysa G.Saray'da golcü olarak da bilinen oydu. Oyuna Baros'ta girdi fakat o da etkili olamadı.
SABRİ'YE YAZIK OLDU
G.Saray'da Milli takımda oynayan Sabri, ilk on birde yoktu. Terim, onu ikinci yarıda oyuna aldı ama sakatlanarak çıktı. Kaleci Muslera dün G.Saray'ın en iyisiydi. Onu seyrederken kalesinde çok güvenliydi. Bu kaleci 'bu akşam gol yemez' dedirtti ve bunu başardı. Beşiktaş'ın en başarılı tarafı defansıydı. Sivok ve Egemen bu alanda G.Saray forvetine çok iyi markaj yaptılar. Egemen zaten şu anda yalnız Beşiktaş'ın değil, Milli Takım'ın da en iyi oyuncusu. Aurelio, hala bir şeyler kaybetmemiş. İyi mücadele etti, ayağındaki topu da çok iyi kullandı.
Dün akşam pek çok kimsenin beğendiği ancak bazı kimselerin de beğenmediği Quaresma, Beşiktaş'ı hücuma taşıyan futbolcuydu. Gol pozisyonlarına da girdi, arkadaşlarını da soktu ama bir türlü şans Quaresma'nın yanında olmadı. Hele ilk yarıda Almeida ve Simao'nun kaçırdığı iki gol var ki bu goller kaçmamalıydı. Sonuçta ne G.Saray ne de Beşiktaş koskoca doksan dakikada gol atamadı ve maç da başladığı gibi bitti.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor